אילוף כלבים

אחת ההחלטות הטובות ביותר שאנחנו יכולים לקבל בחיינו, היא לאמץ כלב. למעשה, הורים שמביאים כלב הביתה, נותנים מתנה גדולה לילדים שלהם, מתנה שתלווה אותם כל החיים. ברגע שילד נחשף לכלב, זו אהבה שאין לה גבולות והיא תלווה אותו, גם כשהוא יגדל ויקים משפחה משלו.

לצערנו, הרבה פעמים אנשים מאמצים כלבים ומחליטים לוותר עליהם בגלל שהם מתקשים להתמודד איתם, מתקשים לגדל אותם, ולא פעם הם מרגישים שהכלב גורם להם יותר נזק מאשר הנאה. אך אם היו יודעים כיצד לנהוג איתו, כיצד לטפל ולגדל אותו, סביר להניח שהם לא היו מוותרים עליו.

כיצד אילוף יכול לעזור בגידול וטיפול בכלב

מרבית הכלבים, בבסיסים, הם לא רק נאמנים לבעלים שלהם, הם גם מוכנים לציית להם, אפילו שחלקם הגדול עצמאיים ורוצים להוכיח זאת. ברגע שמאלפים אותם לחיות בבית ולהכיר בכך שהם לא המנהיגים של הבית, אז הם ידעו כיצד לציית לבעלים, ידעו כיצד להתנהג, ואז יהיה הרבה יותר פשוט לגדל אותם. אז גם ההנאה מהם תהיה גדולה יותר.

יש משמעות רבה לתהליך של אילוף כלבים, לא רק באופן אישי אלא גם באופן סביבתי. כלבים לא מחונכים ולא מאולפים, עלולים להוות סכנה לסביבה. אך אם דואגים לאלף אותם, אז הם ידעו לא רק איך להתנהג מחוץ לבית, אלא הם גם ידעו כיצד להתחבר לאחרים, בין אם זה אנשים או חיות מחמד.

סיבות מדוע חשוב לקחת כלב למאלף

סיבה ראשונה – בעזרת אילוף, כלב לומד לבצע פקודות בסיסיות חשובות, החל מ"שב" וכלה ב"בוא" או כל דבר אחר. זה חיוני לתקשורת עם הכלב, לגידול ולטיפול, וכן ליכולת שלו לשהות בסביבת זרים.

סיבה שנייה – האילוף מלמד את הכלב להכיר בכך שיש גבולות. הוא יודע טוב יותר מה מותר ומה אסור לו, הוא יודע מתי הוא ייענש ומתי יקבל פידבק חיובי. שוב, זה יכול לעזור בתהליך הגידול והטיפול.

סיבה שלישית – בעזרת אילוף נכון, אפשר להרגיע את הכלב. זה חשוב לא רק עבורנו, זה חשוב גם בשבילו. כלב לא אוהב להיות עצבני, זה יכול לגרום לו נזק. האילוף מאפשר להפחית את תחושת הלחץ, החרדה וכן העצבים.

מדוע יש לקחת כלב לאילוף מקצועי

אנחנו יכולים לנסות לאלף את הכלב בעצמנו. אך הפתרון היעיל והטוב ביותר הוא לקחת אותו למאלף מקצועי. איש מקצוע שמכיר כלבים ויודע איך לעבוד איתם. יש לו את הכלים, ידע, יש לו את הניסיון ואת כל האמצעים הנדרשים.

אנחנו לא אנשי מקצוע ולכן יהיה לנו קשה לאלף את הכלב בצורה נכונה. צריך לומר, חלק מהעבודה על אילוף כלב, נעשית גם עלינו. כלומר, אנחנו לומדים איך להתנהג איתו, איך לדבר אליו וכיצד לגרום לו להקשיב לנו.