איך מייצרים אווירה מגבשת במשרד
אחד הכלים שלנו לייצר קבוצה מגובשת של עובדים אשר תספק תשואה טובה לעסק, תוצר איכותי בכמות גבוהה, ומעבר לכך ייהנו אחד בחברת השני, ישמחו להגיע אל העבודה כל בוקר ולשהות במקום ביחד, ואף יבלו אחד עם השני גם מחוץ לשעות העבודה, זה באמצעות פעילות מחוץ למקום העבודה, פעילויות שאנחנו יוצרים עבורם. קרי, פעילויות גיבוש שונות.

בשנים האחרונות זה הפך להיות מאוד מקובל, חברות ועסקים בסדרי גודל שונים פועלים בשביל לייצר פעילויות גיבוש בקרב העובדים שלהם, מתוך כוונה שהקשר אשר נוצר בין העובדים בפעילויות השונות, יימשך גם במקום העבודה, בשעות העבודה, וכמובן יקרין על תהליך העבודה המשותף ביניהם.

צריך לומר שזה לא בא על חלל ריק, כלומר זה לא נוצר יש מאין. גם מבחינה זו, שהרבה פעמים ההחלטה להוציא עובדים ליום גיבוש נוצר מתוך הבנה שיש בכך צורך אחרי התבוננות ביחסים בתוך מקום העבודה, או להבדיל, כאשר ברור שיש עם מי ועם מה לעבוד. כמו כן, גם מבחינה זו, שיש לא מעט מחקרים בתחום אשר מוכיחים שאכן יש בכך צורך, אכן זה עוזר ותורם למקום העבודה ולעובדים בפרט.

מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של רעיונות לפעילות גיבוש לעובדים. השאלה היא, כמובן, כיצד אנחנו בוחרים את הפעילויות שמתאימות לעובדים שלנו. על בסיס מה אנחנו יכולים לעשות את זה. מה הם הפרמטרים על פיהם נחליט לאן אנחנו רוצים לקחת את העובדים לפעילויות, מתי, ואיפה נעשה אותן. אנחנו צריכים לחשוב, היכן הם ייהנו, היכן הפעילויות ישאירו אצלם רושם איכותי, גבוה, וכן, אילו פעילויות באמת יגבשו ביניהם, באמת יאפשרו להם לבצע את העבודה שלהם בצורה הרבה יותר טובה.

לפני שנציג כמה דוגמאות לפעילויות כאלה, חשוב להדגיש כאן, שהקשר בין העובדים הוא מהותי, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, והפעילויות צריכות לבסס את זה בצורות שונות. מן הסתם, אנחנו צריכים לחשוב כל הזמן, איך פעילויות כזו או אחרת יכולה לעזור לנו בכך.

אילו פעילויות יכולות להתאים לגיבוש עובדים

הפעילות הקלאסית היא טיול אל מקום מסוים. זה יכול להיות טיול בן יום אחד, זה יכול להיות טיול בן מספר ימים, טיול בארץ או טיול לחו"ל. חשוב לזכור, שלא מדובר פה רק בטיול עצמו, עצם זה שהעובדים צריכים לבלות מספר שעות או ימים ביחד, אלא זה הרבה מעבר לכך. זה גם העובדה שהם אמורים לבלות ביחד בלי בני משפחה, בלי שיש להם אפשרות לעזור את המקום, כמו כן הרבה פעמים הטיול כולל ארוחות, פעילויות והפעלות שונות. זה הרבה יותר מטיול סטנדרטי.

פעילות אחרת היא מה שנקרא ODT, פעילות חוץ משרדית, היא כוללת משחקים והפעלות שונות. בכל אחת מהפעילויות הנ"ל, העובדים צריכים לשתף פעילות ביחד, צריכים לעבוד בשיתוף פעולה, לבצע דברים שונים שהם לא בהכרח עושים ביום יום ומן הסתם, דברים שהם לא יכולים לעשות לבד.

פעילות נוספת שיכולה להיות טובה לגיבוש עובדים, ארגון אירוע מסוים. למשל, הצגה, מסיבה, פרויקט מסוים מחוץ לשעות העבודה. דברים שהם קצת יותר תהליכיים אך לא פחות נעימים ומיוחדים.

סוג של פעילות אחרת אלה משחקים מיוחדים שנערכים במקומות שונים, למשל, לייזר טאג, פיינטבול ועוד שורה ארוכה של משחקים מיוחדים שנמשכים מספר שעות, חייבים לבצע אותם בקבוצה, שיתוף פעולה בין כל העובדים, אלה דברים שיכולים לעזור מאוד בגיבוש בין העובדים, וגם הם מאוד מהנים ומעניינים, אם יודעים לבחור את המשחק הנכון.