לא פעם, אנחנו מחפשים אטרקציות, חוויות, שיאתגרו אותנו. דברים שיוציאו אותנו מאזור הנוחות, ויאפשרו לנו לחוות את החיים בצורה אחרת, שונה ממה שאנחנו מכירים ורגילים בדרך כלל. כל אחד בוחר לעצמו את המסלול הרלוונטי עבורו, בין אם זה על פי רמת העניין, בין אם זה על פי הזמן והכסף שהוא יכול להשקיע, או רמת ההתרגשות והפחד שהוא מוכן להתמודד איתם.

אחת הדוגמאות הטובות לתחום שיכול לספק לנו חוויה ייחודית, מאתגרת ושונה, הוא סנפלינג, גלישה ממצוקים. מדובר בתחום שיש בו קהילה גדולה של אנשים שעוסקים בדבר, באופן מקצועי וחובבני, במקומות שונים בארץ ובעולם. אנחנו יכולים להצטרף אליהם אחרי שנירשם לקורס מתאים בתחום.

מה זה סנפלינג ולמה משתלם לנו ללמוד את זה

כאמור, סנפלינג זו גלישה ממצוקים. הרעיון הוא, שאנחנו עולים לנקודה מסוימת ויורדים ממנה באמצעות חבלים ואמצעים שונים. זה גם עובד הפוך, אנחנו יכולים לטפס באמצעות חבלים ואמצעים אחרים אל ראש הצוק. זה תלוי במקום בו אנחנו נמצאים, באופציות שעומדות מולנו וכן בציוד שנמצא לרשותנו.

קורס סנפלינג הוא אחד הקורסים הפופולאריים ביותר, בקרב צעירים ומבוגרים, אשר מחפשים קורס מאתגר וייחודי. יש לכך הסבר פשוט. הקורס מספק כלים וידע, אשר ניתן להשתמש בהם בצורות שונות, אפילו לצרכים מקצועיים, אם רוצים לעסוק בתחום של עבודה בגובה. בכל מקרה, מדובר בתחום שימושי שניתן לעסוק בו בכל מקום.

מה לומדים במסגרת הקורס?

קורס סנפלינג מלמד אותנו את כל ההיבטים של גלישה ממצוקים, החל משימוש בחומרים ואמצעים מתאימים, המשך בטכניקות ושיטות טיפוס וגלישה, כיצד אנחנו יודעים לזהות איפה ניתן לטפס, איפה להניח את הרגליים והידיים, איך למשוך את עצמנו כלפי מעלה או איך להוריד אותנו מטה, וכן כיצד לשמור על הבטיחות שלנו. הקורס גם עוזר לנו להתמודד עם פחדים שעלולים לצוץ בתהליך הטיפוס.

במסגרת הקורס מבצעים סימולציות שונות של טיפוס, זה כולל גם סימולציות על פני קירות טיפוס עליהם נהוג להתאמן, ובהמשך עורכים טיפוס וגלישה על מצוקים אמיתיים בגבהים שונים. זאת במטרה להכין את התלמידים לפעילות בשטח.

כיצד נדע איך לבחור את הקורס הנכון?

מאחר מדובר בתחום מאוד פופולארי, אנחנו יכולים להניח שיש לא מעט ארגונים וקבוצות שמארגנות קורסים לקהל הרחב. לכן חשוב שנדע כיצד לבחור את הקורס הנכון עבורנו. לשם כך, יש לבחון מי עומד מאחוריו, איזה ניסיון מקצועי ותיאורטי יש לו, וכן איזה מוניטין יש לצוות, בין אם זה מבחינת לימודים ובין אם זה מבחינת בטיחות, אמינות וכדומה.

אין ספק, אם אנחנו רוצים לצאת מאזור הנוחות ולחוות חוויה אחרת, שונה, הרי שקורס סנפלינג יכול להתאים לנו. כל מה שעלינו לעשות, זה להירשם, ולהתחיל לחפש מצוקים אליהם נוכל לטפס.