בתור אנשים פרטיים, אפילו בתור אנשים בעלי עסק כזה או אחר, כל הנושא של מדפסות מאוד ברור לנו. אנחנו משתמשים בהן לצורך הדפסת מסמכים, לצורך הדפסת טקסטים כאלה ואחרים, חוזים, תוכניות עבודה, מצגות, תמונות וכדומה.

אך ישנן מדפסות נוספות שיכולות לשרת אותנו בעסק, לא פעם נצטרך להשתמש בהן, ועל כן, או שנחזיק אותן בעסק או שנשכור את שירותיו של בית דפוס ומקומות אחרים שמחזיקים מדפסות כאלה ויכולים לאפשר לנו להשתמש בהן. הכוונה למדפסות שמאפשרות לנו להדפיס ברקוד.

מדפסת ברקוד מיועדת לצורך הדפסת מדבקות עליהן כתוב ברקוד, בין אם זה מספר ובין אם זה צורה, ואת אותה מדבקה אנחנו יכולים להדביק על המוצר וכך ניתן להוסיף אותו למלאי המוצרים שלנו, לשווק אותו לקהל, ולמכור אותו.

מטרתו של ברקוד הוא, לאפשר לנו לבצע רישום מסודר של המוצרים במערכת שלנו. למשל, נניח אנחנו רוצים למכור מכשיר אלקטרוני מסוים. מאחר וסביר להניח שהקופאי לא יכול ללמוד את כל המחירים של המוצרים שקיימים בחנות, אז הברקוד מאפשר לו לדעת מה עלות המוצר, אך הוא גם מאפשר לו לדעת עליו פרטים נוספים.

כשהוא קורא את הברקוד בקופה, אז הוא יכול לגלות את כל המידע הרלוונטי אודות המוצר, בין אם מדובר במחיר, בין אם מדובר במפרט הטכני של המוצר, בין אם מדובר על הערות מיוחדות שאנחנו כותבים עליו, למשל, הנחות, מבצעים וכדומה. מעבר לכך, הברקוד מאפשר לנו לייצר נתונים מיוחדים אודות כל מוצר ומוצר, מה שיכול לעזור לנו במובנים מסוימים לניתוח המכירות, ניתוח העסק, כך יהיה לנו קל יותר לדעת, מה מצבו של העסק, אילו שיפורים ושינויים עלינו לעשות, לפחות בכל מה שקשור למלאי המוצרים שאנחנו מוכרים.

לשם מה צריך מדפסת ברקוד

כאמור, מדפסת ברקוד מאפשרת לנו להדפיס בצורה ברורה ופשוטה את אותן מדבקות שאנחנו נמצא על גבי כל מוצר. מאחר ואנחנו לא יכולים בהכרח להדפיס מדבקות ברקוד בעזרת מדפסת רגילה, אז אנחנו צריכים להשתמש במדפסת מיוחדת.

ייתכן שלא כל עסק צריך להחזיק מדפסת כזו, בין אם זה בגלל שהוא לא משתמש בברקוד ובין אם זה בגלל, שמדובר בהוצאה גבוהה בשבילו, אז הוא יכול לפנות אל גורם חיצוני שיבצע בשבילו את ההדפסות. בכל מקרה, אם הוא כן צריך להשתמש במדפסת כזו על בסיס קבוע, מוטב לנו לקנות אחת כזו ולהשאיר אותה. היא יכולה להחזיק מעמד שנים רבות ותשרת אותו בנאמנות.

חשוב לבדוק כיצד המדפסת עובדת, באמצעות אילו חומרים היא עובדת, האם מדובר במדפסת רגילה או מדפסת אלחוטית, וכן יש לרכוש את התוכנה הנדרשת בשביל להשתמש במדפסת לצורך הדפסת מדבקות ברקוד, בצורה מסודרת ונוחה, כך שנוכל להדביק אותן על גבי המוצרים השונים.