מצברים

בחירה נכונה של מצברים לרכב יכולה להבטיח כי הם יחזיקו מעמד לאורך זמן רב. יש תחילה להתאים את סוג המצבר לרכב. לדוגמא, רכבים גדולים, יזדקקו למצברים מתאימים ורכבים קטנים, יצטרכו מצברים קטנים יותר. ההבדל בין המצברים השונים הוא גובה המתח החשמלי, היות וישנם כאלה המגיעים ל-55 אמפר ויש כאלה המגיעים ל-80 אמפר. מצבר עם אמפר נמוך, יתאים כאמור לרכב קטן ואילו אמפר גבוה, יתאים לרכבים גדולים והכוונה היא נפח מנוע גדול. יש לציין כי מצבר איכותי מאוד, יוכל להחזיק מעמד בין 3-5 שנים.

למעשה מצברים הינם רכיבי פשוטים למדי כך שכל מה שעליכם לעשות הוא להחליף את המצבר הישן בחדש, אך אם אינכם מכירים את הפעולה, חבל ליטול סיכון מיותר ותוכלו להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע, אשר יגיע עד אליכם ויחליף את המצבר במהירות ומקצועיות ויעניק לכם תעודת אחרית על המצבר החדש.

מתי נדע כי עלינו להחליף מצבר לרכב?

נהגים רבים, יודעים מתי מצברים מראים סימנים שהם עומדים לשבוק חיים. זה יכול להתבטא בעת התנעת הרכב, גמגום המנוע אשר מפריע לנסיעה השוטפת ולכן, כדאי תחילה לרשום לעצמכם את תאריך התפוגה של המצבר, על מנת שלא תיתקעו בדרך או לפני הנסיעה לעבודה או ממנה. גם חשמלאי הרכב יוכל לומר לכם מתי יש להחליף את המצבר הישן בחדש, כך שתמיד כדאי להחליף לפני תאריך תפוגתו של המצבר.

מומלץ תמיד כי יהיה לכם מספר טלפון של מוסך אשר משרת את לקוחותיו באמצעות מצבר חדש והתקנה עד למקום בו אתם נמצאים, במרה וחלילה נתקעתם. במידה ונתקעתם במקום שהמוסך שלכם רחוק ממנו, תוכלו למצוא ברשת , באמצעות הטלפון החכם שלכם מוסכי חשמלאות רכב, לומר להם מה דגם הרכב ושנתון והם יגיעו עד אליכם עם מצבר חדש, יתקינו לכם אותו, ייקחו את המצבר הישן למחזור ויעניקו לכם את תעודת האחריות על המצבר החדש שהתקינו לכם.

זה הזמן לרכוש מצברים בשל הירידה התלולה במחיריהם

היום, התחרות בין חברות של מצברים לרכב, הינה גבוהה וזו הסיבה שהמחירים ירדו. התחרות בין החברות, היא זו שגרמה לצניחת המחירים, מה שמאפשר לרכוש בקלות מצבר גם ממותג ידוע.