חלונות בלגיים

בבתים פרטיים רבים, אנו רואים חלונות בפרופיל דק ומעוצב, כאשר החלון מחולק באופן מעניין ומיוחד. חלונות אלה, נקראים חלונות בלגיים.היום שם זה,ף משמש את משפחת החלונות בעלי הפרופילים הדקים, אך למעשה החלון הבלגי המקורי, מיוצר מברזל עם צבע בסגנון מגורען ובגוונים של שחור, ירוק בקבוק, קרם, לבן ועוד. רק בישראל נקרא חלון זה "חלון בלגי" אך מוצאו מאירופה. את החלונות הבלגיים, החלנו לראות בישראל לפני כשני עשורים ומאז, הישראלים נשבו ביופיו.

היום, חלונות בלגיים מייצרים מאלומיניום, היות וחומר זה, אינו מחליד ואין צורך בתחזוקה ספציפית כמו בחלונות הבלגיים המקוריים והכבדים יותר. ניתן לראות חלונות אלה, כאשר הם מחולקים לריבועים קטנים, במיוחד חלונות וויטרינה ביציאה מהסלון לחצר חלונות קטנים יותר בפרופיל בלגי, ניתן למצוא בצורות שונות כגון חלונות בעלי קשתות, חלונות מלבניים ומאורכים וחלונות מרובעים.

אטימות מלאה לקור וחום ומבנה נוח לתחזוקה

כאשר חושבים על חלונות הבית, יש לחשוב תחילה לגבי נוחות התחזוקה. קשה לנשים לפרק חלונות כבדים ולכן חלונות בלגיים בנויים כך שבכל חלון קיימת ידית פנימית שניתן לפתוח את החלון כלפי פנים ולנקות אותו בקלות. כאשר מדובר על גוון שיש לבחור לחלון הבלגי,  מומלץ לבדוק עם היצרן, את תקן הצביעה, היות וצביעה שלא תהיה מקצועית ואיכותית, עשוי לגרום לדהייה של הצבע, מה שיפגום במראה היפה של חלונות אלה.

ניתן לייצר חלונות אלומיניום במבנה של הפרופיל הבלגי, כאשר הידיות הן במראה עתיק והצבע שייצבעו חלונות אלה, יהיה בגימור מגורען, מה שחגרום לחלונות הבלגיים להיראות מקוריים ככל שניתן.

חלונות בלגיים מתאימים לסגנון חם של עיצוב הבית

לא בכל בית, ניתן להתקין חלונות בלגיים, היות ועיצוב זה של חלונות, מתאים יותר לעיצוב חם וכפרי של בתים. למשל לבתים מודרניים או בסגנון הי טק, עיצוב זה של חלונות לא יתאים. יש לשמור על אחדות בעיצוב ולהתאים את הדלתות של חללי פנים הבית באותו הסגנון. יש לתת את אותו קו עיצובי על מנת שתהיה הרמוניה מושלמת בעיצוב הבית.  יש לפנות לחברות המתמחות בייצור והתקנה של חלונות בלגיים, כך שתוכלו להיות בטוחים כי החלונות שחלמתם עליהם יהיו בדיוק כפי שדמיינתם.