כשאנחנו מחליטים להתקין מערכת כריזה לרכב, עלינו לקחת בחשבון מספר דברים. במאמר זה אנחנו נסביר מה הם אותם דברים, אך לפני כן נסביר בקצרה מה זו בעצם מערכת כריזה וכיצד היא משרתת את בעלי הרכב שמעוניינים להשתמש בה.

מערכת כריזה היא מערכת ייחודית אשר נועדה לספק לנו כלי להכריז דברים מסוימים לקהל רחב שנמצא מחוץ לרכב, בין אם מדובר בקהל הנהגים, קהל הולכי רגל או כל גורם אחר. בדרך כלל נהוג להשתמש במערכת כזו בשביל לפנות אזורים בין אם זה בכביש או במקומות אחרים. מעבר לכך, מערכת כריזה יכולה לשמש אותנו למקרה שאנחנו רוצים להעביר מסר אל קהל הנוסעים בתוך הרכב. למשל, אם אנחנו נוסעים ברכב הסעות אז אנחנו יכולים להשתמש במערכת כזו בשביל לספק מידע לנוסעים, להכריז על מקומות ועוד.

כאמור, כשאנחנו רוצים להתקין מערכת כזו ברכב שלנו, רכב פרטי, רכב עבודה או כל רכב אחר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון מספר דברים. צריך לומר שאלה דברים מהותיים גם לצורך התקנה נכונה וגם לצורך שימוש אפקטיבי ויעיל במערכת לאורך כל הדרך.

מה הדברים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון

ראשית, עלינו לבחון באילו עוצמות המערכת עובדת, בתוך הרכב וכן מחוצה לו. אנחנו צריכים לבדוק עד כמה נוח לנו להשתמש במערכת, האם אנחנו יכולים להפיק ממנה תועלת מרבית בעוצמות שהיא מספקת לנו.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את טווח הקליטה של המערכת, כמה רחוק אפשר לקלוט אותה, בין אם מדובר בשטח פנימי, קרי בתוך הרכב, וכמובן מחוץ לרכב. במקרה כזה, עלינו לקחת בחשבון רעשים סביבתיים שיכולים להשפיע עלינו, כך או אחרת.

שלישית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, עד כמה ברור ונוח שומעים אותנו. כמובן שזה מתחבר לא רק לשאלה המערכת ועד כמה היא אפקטיבית אלא גם כמה אנחנו מדברים בצורה נוחה, ברורה ורהוטה.

ארבע, חשוב לבדוק איך המערכת עובדת, האם היא מתפקדת גם כשהרכב איננו עובד, כמה שטח תופסת המערכת בתוך הרכב וכן באמצעים שנמצאים על גבי הרכב ומעבירים את המידע שאנחנו רוצים להעביר.