קרמיקה

הקרמיקה היא חומר מלאכותי שנעשית על ידי אדם. זהו לא חומר אורגני או מתכתי כלשהו שהוא קיים בטבע באיזושהי צורה. מדובר בסוג של חרס.

הקרמיקה משמשת אותנו כיום עבור מגוון צרכים ומטרות שונות בבית. אם רק נפקח עיניים ונתבונן סביבנו, נוכל לגלות עד כמה השתלטה לה הקרמיקה כמעט בלי שנשים לב, על תחומים רבים כל כך בבית. אנחנו מוצאים אץ הקרמיקה המשמשת לחיפוי הקירות בעיקר במטבח ובחדר האמבטיה וחדרי השירותים. אנחנו מוצאים את הכלים הסניטריים כמו הכיורים, האסלות והאמבטיות וכמובן גם על הרצפה. רוב המרצפות שיש לנו היום הן למעשה עשויות קרמיקה.

למה קרמיקה?

איך הצליחה הקרמיקה לכבוש כל כך הרבה שטחים וכל כך הרבה תחומים?

יש לכך כמה וכמה סיבות.

גמישות –

הקרמיקה היא חומר גמיש. אנחנו כאנשים פרטיים לא יכולים לשנות את החומר בידינו אך היצרנים השונים מצליחים לחולל פלאות באמצעות הקרמיקה. אנחנו עדים כיום לעיצובים מדהימים ומיוחדים של כלים סניטריים שונים אשר משנים את המראה הכללי של כל חלל הודות לייחודיות והמקוריות הטמונים באפשרויות העיצוב של הקרמיקה.

צבעים –

הקרמיקה היא לא חדגונית. הקרמיקה הוא חומר שניתן לצבוע אותו בגוונים שונים בעת הייצור ולקבל כתוצאה מוצר בגוונים המדויקים והרצויים. כך ניתן לשלוט על המראה הסופי שיתקבל. אם מדובר באריחי קרמיקה המיועדים לחיפוי קירות, שם הדבר הכי בולט. אך גם כלים סניטריים או ריצוף, כולם מיוצרים בצבעים שונים ומאפשרים לכל לקוח את הבחירה בגוון הרצוי.

אפשרויות שילוב –

הקרמיקה מציעה גם כן את האפשרות לשלב דוגמאות שונות ואריחים עם איורים שונים, או אפילו אבני פסיפס שונות כאשר התוצאה תהיה מיוחדת ומקורית. כך בוחרים רבים לחפות את הקירות בחדרי האמבטיה או השירותים עם שילובים מיוחדים שהופכים את המקומות הללו למרהיבים במיוחד.

פרקטיקה –

הקרמיקה הוא חומר פרקטי. הוא חלק מאוד, קל לנקות אותו, הוא נראה נעים ונקי ויוצר תחושת ניקיון בכל מקום בו בוחרים לעשות בו שימוש.

חיפויי קרמיקה, כלים סניטריים וגם ריצוף חוץ מקרמיקה הם רחיצים מאוד, קל לטפח אותם ולתחזק אותם והם נהנים ממראה נעים ונקי לאורך זמן.