השוואת מחירי אינטרנט

עד לפני שנים לא רבות, היכולת שלנו לעבור מחברת אינטרנט אחת לשנייה, היה מאוד מוגבל. בין אם זה בגלל שלא היו הרבה חברות שפעלו בשוק הישראלי, ובין אם זה בגלל שהיכולת להשתחרר מחוזה עם חברה מסוימת, היא מאוד קשה.

הרפורמות שהתרחשו בשוק התקשורת הישראלי, אפשרו לנו ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות, אפשרו לנו ליהנות מאפשרות לבחור בין חבילות שונות של חברות על פי תנאים שונים, כולל על פי המחירים שכל אחת מהחברות הציעו לנו. העניין הוא, שאנחנו צריכים לדעת איך להשוות בין החברות וכיצד להחליט, עם מי אנחנו רוצים לעבוד.

לשמחתנו, במקביל לכך שחברות רבות החלו להופיע בשוק, באופן טבעי גם נפתחו כלים שונים אשר מאפשרים לנו לייצר השוואות איכותיות בין החברות על פי פרמטרים שניתן למדוד. חשוב להדגיש את הנקודה הזאת, מאחר וכאשר אנחנו בוחרים חברה כזו או אחרת, עלינו לבחון את הפרמטרים שאנחנו יכולים למדוד, אך גם פרמטרים שאין לנו אפשרות בהכרח למדוד, עליהם נגיע בהמשך המאמר.

כיצד אנחנו בוחרים את החברה הנכונה

צריך לומר, אין זה מספיק רק לבחור את החברה הנכונה ממנה אנחנו רוצים לרכוש חבילת אינטרנט, אלא יש לבחון גם את החבילות השונות. מדובר לכאורה בשני דברים שונים, אך זה לא לגמרי נכון. מצד אחד, אנחנו צריכים לבצע השוואת מחירי אינטרנט בעזרתם כלים מסוימים, מצד שני, אנחנו צריכים לבחון גם את החברות שמציעות לנו חבילות במחירים כאלה ואחרים וגם את סוגי החבילות שהן מציעות לנו.

כיצד מבצעים השוואה בין חבילות ובין חברות

כאמור, בעזרת אתרי אינטרנט שונים, בעזרת מדריכים ופורטלים מיוחדים בנושא, אנחנו יכולים לבצע השוואת מחירי אינטרנט על פי החבילות שכל אחת מהחברות מציעה. ההשוואה תבחן גם את המחירים של כל חבילה וחבילה וכן היא תבחן עבורנו את ההבדלים של החבילות עצמן, למשל, האם החבילה כוללת רק ספק או גם תשתית, האם החבילה כוללת מהירות כזו או אחרת, סינון אתרים ועוד.

אחרי שנעשה את ההשוואה בין החברות ובין החבילות, אנחנו נדע, לפחות על פי הפרמטרים שניתן למדוד באופן מספרי, מה נכון עבורנו.

מה לגבי פרמטרים לא מדדים

ובכן, כפי שאנחנו יכולים להניח, ישנם לא מעט מדדים שהם לא בהכרח מדידים. למשל, פרמטרים שמתייחסים לאיכות השירות, פרמטרים שמתייחסים לאמינות של החברה, לעצם זה שהחברה איננה משנה את החבילות שלה על דעת עצמה מבלי ליידע את הלקוחות, שירות הלקוחות של החברה, שירות טכני ועוד.

אנחנו צריכים לבחון את כל הנקודות הנ"ל, מתוך הנחה, שלא רק המחיר יכול וצריך להשפיע על ההחלטה שלנו, וכן מתוך הבנה שאנחנו נצטרך את כל הדברים הנ"ל ביום מן הימים, ולכן חשוב שהם יהיו ברמה גבוהה.