פטיש - עוד פלילי

התחום הפלילי מאתגר מאוד עורכי דין בגלל המורכבות שלו ובגלל שיש בו אלמנט של טיפול באנשים אשר נקלעו למצב קשה מבחינתם. האתגר הוא לנהל אותם נכון, להקל עליהם, לנסות לזכות אותם מהאישומים או למזער את הנזקים. הסיוע הוא גם נפשי להם ולבני משפחתם. עבריין יכול להיקלע עקב טעות, פרשנות לא נכונה של החוק, תמימות, בשל מצבים כלכליים ונפשיים חמורים, ולחילופין, גם במודע על מנת להשיג רווחים שונים בדרך לא חוקית. בכל מקרה. כל אחד זכאי להגנה. עורך דין פלילי מומלץ הוא המומחה היכול לייצג במקרים אלו ואחרים נוספים.

מבחינים בעבירות מגוונות.  יש עבירות כלכליות כולל של צווארון לבן ועבירות מס, גניבה, שוד, פריצה, שוחד, רצח, אונס ומעשים מגונים אחרים ומעשי אלימות אחרים הפוגעים בזולת וכדומה. הנאשמים נתפסים על ידי המשטרה עקב תלונות או מעצרים בעת ביצוע עבירות וכדומה. הם נחקרים, ובמידה ועקב החשדות הפרקליטות מוצאת לנכון – מוגשים נגדם כתבי אישום בבית משפט. שם נערך דיון ובפסקי הדין נקבעים העונשים המגוונים. העונש החמור ביותר הינו כליאה בבתי סוהר לתקופה אשר נקבעת על פי חומרת העבירה ונסיבות המקרה.

עונשים קלים יותר מסתכמים במעצרי בית, עבודות שירות, מעצר על תנאי וכדומה. רצוי לערב עורך דין פלילי כבר בשלבים הראשונים וכאשר ברור כי הנעצר חשוד בעבירות קשות ומורכבות. הוא יכול להנחות את הלקוח לגבי התנהלות מול נציגי המשטרה ולמנוע ממנו עשיית טעויות קשות אשר עלולות להכביד על ייצגו בהמשך הדרך. אלו תקופות בהן נמצאים חשודים רבים במצבים נפשיים מורכבים. הם מבולבלים ולרוב, מכירים את התנהלות רשויות האכיפה, דבר היכול לפגוע בהם רבות.

עורך דין פלילי יכול לסייע לאורך כל הדרך ומהרגע הראשון בו נעצר החשוד. לעיתים, הסיוע יכול להתבטא בבדיקת כתב האישום, בהקלה בתנאי מעצרו, בהמרתו למעצר בית, בהכנה לחקירה הצולבת במשטרה  לפני השימוע ועוד. לעיתים, ניתן לסגור תיק פלילי כבר בראשית הדרך. כמובן, שיש חשיבות רבה לייצוג הולם בבית משפט שבו הוא ינסה להפריך את הטענות. כל הישג יכול להיות משמעותי ללקוח וישפיע מאוד על עתידו.