ימי גיבוש עם לייזרטאג

אחד הכלים הטובים ביותר לייצר צוות עובדים מגובש שעובד בשיתוף פעולה, מקדם את המטרות של העסק ומגיע לתוצאות טובות, היא באמצעות פעולות גיבוש שמתבצעות בשעות העבודה וכן מחוץ לשעות העבודה.

במהלך השנים הפנימו בעלי חברות ומנהלים בעסקים בסדרי גודל שונים, שאין זה מספיק רק לנהל שיחות עם עובדים ולהסביר להם את חשיבות העבודה וחשיבות התפקיד שלהם, אלא עליהם למצוא דרכים כיצד לגבש אותם ביחד, כיצד לגרום להם לעבוד בשיתוף פעולה, באמצעות פעולות שאינן קשורות באופן ישיר לסוג, סגנון ואופי העבודה בכלל והתפקיד שלהם בפרט.

כך גובשו מגוון של רעיונות לפעילויות גיבוש לעובדים, אשר הרעיון שעומד בבסיסם הוא, לקחת את העובדים אל מקום שהוא מחוץ אל אזור הנוחות שלהם ושם הם יכולים לעבוד ביחד, בשיתוף פעולה, תוך ניסיון לייצר תהליך עבודה מסוים אשר בסופו של דבר, הם ישתמשו בו גם בשעות העבודה במסגרת תפקידם. חשוב להדגיש שאותם רעיונות, אמורים, מן הסתם, להתאים הן לאופי העובדים, למשתנים כמו גיל, מין וכדומה, וכן הם אמורים להשיג את המטרות שלשמם לוקחים את העובדים אל אותן פעילויות.

דוגמאות לרעיונות עבור גיבוש עובדים

כשאנחנו בוחנים רעיונות לפעילויות גיבוש עובדים, אפשר לראות 2-3 קבוצות עיקריות בנושא זה.

קבוצה אחת מתייחסת לפעילויות מאוד כלליות. למשל, סרטים, הצגות, ארוחות משותפות, פיקניקים ועוד. דברים בסיסיים ועוד. לא מדובר בדברים מורכבים מדי, גם לא בדברים שדורשים בהכרח התאמות מיוחדות לצורך שיתוף פעולה בין העובדים. הגיבוש כאן מתבטא דרך הזמן המשותף שהעובדים מבלים ביחד, מחוץ לשעות העבודה.

קבוצה שנייה מתייחסת לפעילויות שכן דורשות התאמות אך הן כלליות במונים מסוימים, למשל, טיולים, קבוצות ספורט וכדומה. מדובר על דברים שמחייבים שיתוף פעולה בין העובדים אך יותר באופן כללי ולא ספציפי, לא משהו שנבנה במיוחד לצורך גיבוש.

קבוצה שלישית מתייחסת כבר לפעילויות מאוד ספציפיות, בין אם זה משחקים מיוחדים, פעילויות ODT, לייזר טאג, פיינטבול ועוד. דברים שכבר מחייבים שיתוף פעולה ספציפי, אפילו אם מדובר במשהו נקודתי.