עו"ד מחיקת רישום פלילי

אזרחים שיש להם רישום פלילי, יודעים עד כמה הוא יכול להשפיע עליהם במצבים ובתקופות מסוימות בחיים. לכן, הם מחפשים דרכים כיצד למחוק את הרישום, כך הם יוכלו לתפקד בצורה רגילה, מבלי שיצטרכו להתמודד עם המשקולת הזאת על הגב שלהם. מחיקת רישום פלילי היא אפשרית בתנאים מסוימים.

מהו רישום פלילי?

רישום פלילי, זה רישום שמתבצע במשטרה אצל כל אחד אשר מבצע עבירה. בין אם מדובר בעבירה חמורה או עבירה קלה, הרי שהמשטרה מבצעת רישום ומטרתו לקיים מעקב אחר אותם אנשים שביצעו עבירות פליליות כאלה ואחרות. בצורה כזו קל יותר לעקוב ואם משהו מתגלה או מתבצעת עבירה חוזרת, אז אפשר לעלות את הרישום הקודם ולפעול בהתאם.

רישום פלילי הוא למעשה רישום מצטבר, שכן הוא מציג את כל העבירות, מאסרים, קנסות ורישומים אחרים שחל כלפי אותו אדם. למעשה, אפשר להגדיר את הרישום כתעודת זהות פלילית. לכן הוא גם מהותי ובעל השפעה רבה על מי שיש לו רישום כזה.

ביטול רישום פלילי

עם כל החשיבות הרבה שיש לרישום פלילי, הרי שניתן גם לבטל אותו. בעזרת עורך דין מחיקת רישום פלילי יכולה להתבצע בצורה מסודרת ופשוטה. הביטול יכול להתבצע, דרך הגשה בקשה למשטרה, וכן במידה ועובר הזמן הרלוונטי מרגע ביצוע ההעבירה.

לכל עבירה יש תקופת התיישנות, כלומר מועד זמן ממנו העבירה איננה נחשבת, וכן יש תקופת מחיקה, כלומר, מועד זמן ממנו אפשר להגיש בקשה לביטול הרישום. ישנם מצבים שאינם מחייבים המתנה לתקופות אלו, כמו למשל, במקרים של תיקים סגורים וכאלה שלא התקבלה לגביהם החלטה.

עורך דין מחיקת רישום פלילי

כאמור, על מנת להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי, יש לפנות אל עורך דין שמתמחה בנושא. בעיקרון יהיה זה עורך דין פלילי שעוסק בתחום, גם בייצוג חשודים ונאשמים, הן בעת חקירות משטרה וייצוג בבית משפט, וכאמור הוא גם מתעסק בכל הקשור לנושא של מחיקת רישום פלילי.

על עורך הדין להגיש את הבקשה לגורמים המוסמכים, בהתאם לסוג האירוע וכן למועד בו התרחש. על פי הפרטים והתנאים השונים, ייבחן האם ניתן להגיש את הבקשה מתוך סבירות שהיא אכן תתקבל. המשטרה תדון בכך ותקבל החלטה.

חשוב לציין, התנאים אינם דומים בכל מקרה וכן גם לא עבור כל אחד. הדרישות למחיקת רישום פלילי שונות בקרב בגירים וקטינים, כפי שהן שונות לגבי ביצוע עבירות מסוימות. מעבר לכך, יהיה צורך גם לבחון את סיבת הבקשה למחיקת הרישום.

אם אתם מחפשים עורך דין מחיקת רישום פלילי, זה הזמן לפנות ולהגיש בקשה, על מנת שיהיה ניתן לדון בעניינכם בהקדם, ולהביא למחיקת הרישום. כך תוכלו להתקדם בחייכם, להגיש בקשות מועמדות למקומות עבודה ולתפקידים שונים, מבלי שהרישום יהווה שיקול בקבלת ההחלטה האם לקבל אתכם ומבלי שהוא יהווה משקולת עליכם.