ממי מגישים תביעה על אובדן יכולת עבודה?

המציאות בה אדם מאבד מסיבות שונות את כושר העבודה, יכולה לקרות לכל אחד. הסיבות לכך הם שונות ומגוונות: מחלה קשה שהותירה נכות קשה, תאונת דרכים, תאונת עבודה. לפעמים, אפשר ליפול על מדרכה ברחוב- ובגלל פציעה קשה לאבד כושר עבודה. בכל המקרים הללו, על הנפגע להגיש תביעה, על מנת שיהיה לו כסף ממנו יוכל לחיות. אך, ממי עליו להגיש את התביעה?

מי אמור לשלם על אובדן כושר עבודה?

כאשר מתחילים בתהליך של הגשת פיצויים על אובדן כושר עבודה, חשוב לדעת ממי לבקש את הפיצויים. אמנם, בכל המקרים- ביטוח לאומי ייתן קצבת נכות. אך, במקרים רבים, ישנם גופים נוספים הנותנים כיסוי. לכן, כאשר מתחילים בתהליך הגשת תביעה בגין אובדן כושר עבודה, יש לבדוק האם יש אשמים בפגיעה. למשל: אם אובדן כושר העבודה אירע בגלל תאונת עבודה- על המעסיק לשלם את הפיצויים. אם אובדן כושר העבודה אירע בשטח הציבורי המוניציפלי בגלל רשלנות הרשות המקומית, יש לתבוע את הפיצויים מהרשות המקומית.

מה קורה כאשר אובדן כושר העבודה אירע בגלל אלימות?

לפעמים, אובדן כושר העבודה אירע בגלל תקיפה אלימה. לעיתים, מצד בן הזוג. לפעמים- בגלל תקיפה מצד חבר, או דמות עבריינית אחרת. במקרים אלו, התביעה מוגשת באופן ישיר נגד הפוגע. אם הפוגע הוא שוטר שפעל במסגרת מילוי תפקידו- יש להגיש תביעה במח"ש, ותביעה אזרחית.

מה קורה כאשר אובדן כושר העבודה אירע בגלל פיגוע? פצועי פיגועים, זכאים לפיצויים ממשרד הביטחון. הם נקראים "נפגעי פעולות איבה". הם זכאים לסיוע ומענקים שונים. במקרים אלו, על הנפגע לפנות אל עורך דין, המומחה בתחומים של משרד הביטחון.

מה קורה כאשר חייל נפצע, ומאבד כושר עבודה? כאשר החייל נפגע קשה ומאבד יכולת עבודה, על המדינה לדאוג לחייל בהמשך חייו. החייל, זכאי להטבות ומענקים שונים ממשרד הביטחון. אולם, על החייל, יהיה צורך להוכיח שאובדן כושר העבודה, אירע בעת שירותו הצבאי. לכן, על החייל לפנות לעורך דין מומחה משרד הביטחון.

מהו אובדן כושר עבודה?

כאשר מתכננים הליך הגשת תביעה בגין אובדן כושר עבודה, יש להוכיח, שמגיש התביעה, אכן איבד את כושר העבודה. השלב הראשון בכל התהליך, הוא הגשת בקשה לביטוח לאומי. התהליך כולל וועדה. ביטוח לאומי, קובע את אחוזי הנכות, ונותן קצבה בהתאם.

מהן ההגדרות של אובדן כושר עבודה? איבוד יכולת עבודה, המתרחש עד לגיל הפרישה הרשמי במדינת ישראל. מצב של אי כושר, נקבע מ60% ומעלה של נכות. לפעמים, אובדן הכושר העבודה יהיה מצב זמני, ופעמים רבות קבוע. חשוב להבדיל בין אובדן חלקי של כושר העבודה, לבין אובדן מלא, של 100%.

היכן נכנסות חברת הביטוח בעת אובדן כושר עבודה?

חברות הביטוח הפרטיות, נכנסות בעת אובדן כושר עבודה ב2 אופנים. לפעמים, דרך ביטוח פרטי של הנפגע. לפעמים, הביטוח הוא צד שלישי. לצד האשם והפוגע יש ביטוח, שמטרתו לתת כיסוי ופיצוי לצד הנפגע. אולם, האם קל להשיג את הפיצוי מחברת הביטוח? פעמים רבות, יש צורך להיעזר בעורך דין, לצורך קבלת הפיצויים מחברות הביטוח השונות.

באיזה אופן מתקבל הפיצוי? לפעמים, מתקבל הפיצוי כבתור מענק חד פעמי, ולעיתים כתור קצבה חודשית. היתרון של הביטוחים הפרטיים, הוא שהפיצויים שנותנים, לא באים במקום המענק של ביטוח לאומי.

איבדתם כושר עבודה? פנו לעורך הדין דוד סער!

אם איבדתם את כושר העבודה, פנו לדוד סער. לצוות עורכי הדין של המשרד, יש מומחיות רבה בכל התחומים. החל מתביעות פרטיות מול חברות הביטוח, ועד להגשת תביעות מול משרד הביטחון. אנו מטפלים היטב בכל תביעה על אובדן כושר עבודה, ומצליחים להביא לפיצוי הולם, שיאפשר המשך חיים ללא מועקה כלכלית כתוצאה מהפגיעה.