מסננים לאוויר דחוס – מה זה וכיצד הם פועלים

חלום הבלהות של לא מעט בעלי עסקים בתחומים שונים הוא, להיכנס אל המבנה בו הם מאחסנים ציוד או מלאי, ולגלות שהכל נהרס בגלל לחות שהצטברה במקום. זה חלום בלהות שלא מעט בעלי עסקים מצאו את עצמם מתמודדים איתו במהלך השנים.

על מנת להימנע ממצב כזה, אשר יכול מן הסתם להשפיע מבחינות שליליות שונות על העסק, בין אם זה בהיבט הכספי ובין אם זה בהיבטים אחרים, הרי שיש להתקין מתקנים מתאימים להתמודדות עם לחות בצורה נכונה ומתקדמת. לפני שאנחנו נסביר כיצד אפשר להתמודד, נפרט בקצרה על סוג ומידת הנזק שהלחות יכולה לגרום במצבים שונים ולמה זה קורה בעצם.

תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם בעלי חברת מזון, אתם מאחסנים את כל המזון שאתם מייצרים במחסן, כאשר הוא אטום וסגור, לא ניתן להיכנס אליו בשום צורה שהיא, ויחד עם זאת, אין לו שום פתח אורר סביר. מה שיקרה בסיטואציה כזו, שהאוויר בחדר יהיה דחוס וזה יצור לחות מאוד גבוהה. אותה לחות עלולה להרוס את כל המזון שמאוכלס בחדר. היא יכולה לגורם לעובש ולמצבים אחרים. אגב, הלחות יכולה גם לגרום נזק מאוד משמעותי לחומרים אחרים שנמצאים בחדר ולא קשורים כלל למזון, למשל היא יכולה לגרום לקורוזיה, במידה ויש מתכות בחדר.

אנחנו יכולים להבין לבד, שמצב כזה עלול להוביל לידי כך שלא יהיה ניתן להשתמש במזון שייצרנו ולמשל, בזבזנו כסף וזמן לחינם. זה כמובן עלול לייצר נזק כלכלי ותדמיתי בלתי יתואר לעסק. לכן אנחנו צריכים לחפש פתרון והוא מגיע בדמות מסננים לאוויר דחוס.

מה עושים המסננים, איפה מתקינים אותם וכיצד הם יכולים לעזור לנו

מסננים לאוויר דחוס, כפי שניתן להבין מהשם שלהם, הם מסננים שאמורים לסנן את האוויר כך שרק אוויר נקי, ללא לחוות יכנס לחדר. אגב, זה נכון לא רק לחדרים בהם אנחנו בוחרים לאחסן מזון או דברים אחרים, אלא גם לחדרים אחרים, למשל, חדרי מכונות, חדרי ייצור וכדומה.

אותם מסננים מותקנים במקומות שונים בחדר, מן הסתם, הם מותקנים בקירות או בגג, כך שנוכל לספק אוויר נקי ונעים אל החדר ממקורות חיצוניים. חשוב להדגיש, בשביל שזה יקרה, הרי שאנחנו צריכים לוודא שיש מעבר חלק ונקי בין החלק החיצוני של המסנן לחלק הפנימי, ועלינו לדאוג שהוא פועל בצורה תקינה כל הזמן.

צריך לומר, התקנת מסננים שכאלה במקרים מסוימים היא בגדר חובה, בוודאי אם מדובר על מפעלים או מקומות אחרים בהם מיוצר או מאוחסן מזון, שכן אחרת הוא עלול להתקלקל, מה שכמובן ימנע מאיתנו אפשרות למכור אותו לקהל הרחב. כאמור, המסננים האלה יכולים לחסוך לנו הרבה מאוד כסף, הרבה מאוד זמן ולא מעט עוגמת נפש.

כיצד מתקינים מסננים בצורה נכונה

בשביל להשתמש בצורה אפקטיבית במסננים לאוויר דחוס, אנחנו צריכים כמובן לדעת, איפה להתקין אותם וכן כיצד לעשות את זה בצורה נכונה. לכן חשוב, הן להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו, יתרה מזו, חשוב שאנחנו נדע לתכנן את כל התהליך מבעוד מועד, כלומר, לא להגיע אליו מבלי שאנחנו יודעים איך ואיפה בדיוק אנחנו אמורים להתקין את המסננים, וכמובן, מבלי שאנחנו יודעים אילו מסננים יכולים לעזור לנו.

לפני סיום נדגיש, מדובר על הוצאה כספית לא קטנה אולי, אך בטווח הרחוק, היא בוודאי תעזור לנו, ואין ספק שהיא תחסוך לנו הרבה מאוד כסף ותמנע מאיתנו לבזבז זמן יקר וחשוב לחינם.