כשאנחנו ניגשים לסופר בשביל לקנות מזון עבורנו, אז אנחנו בוחנים כל פריט ופריט על מנת לוודא שהם אכן מתאימים לנו, מבחינה תזונתית ובריאותית. כך עלינו לנהוג לא רק כשאנחנו קונים אוכל לנו ולבני ביתנו אלא גם כשאנחנו קונים מזון לחיות המחמד שלנו.

מי שמחזיק חתולים בבית, יודע שעומדות בפניו הרבה מאוד אופציות לרכישת מזון לחתולים אשר יכול להתאים להם. זה נכון בין אם מדובר במזון יבש או מזון רטוב, וכן זה נכון אם בוחנים את המזון על פי פרמטרים שונים של החתול.

מה הם הפרמטרים לרכישת מזון לחתולים

אנחנו יכולים למצוא מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על בחירת מזון לחתולים. הפרמטר הראשון מתייחס לגיל של החתול. החלוקה היא בין חתול צעיר, בוגר ומבוגר. זאת על מנת שכל אחד מהם יקבל את המרכיבים הנדרשים לו בשביל להתפתח ולשמור על בריאותו.

הפרמטר השני מתייחס למשקל החתול. חתולים ששוקלים מעט ונחשבים קטנים, זקוקים לחומרים אחרים מאשר חתולים אשר נחשבים גדולים ושמנים. חשוב לציין, אם החתול השמין יתר על המידה, ייתכן מאוד שהווטרינר יציע לנו להחליף את התזונה שלו למשהו שיעזור לו לעשות דיאטה.

הפרמטר השלישי מתייחס למרכיבים ספציפיים שהחתול זקוק להם. למשל, יש חתולים שיצטרכו מרכיבים מיוחדים מסיבות בריאותיות, אחרים יצטרכו מרכיבים שיתאימו לפרווה שלהם או לדברים אחרים, ספציפיים, בהתאם למצבם בריאותם. אלה יכולים להיות מרכיבים כמו סידן, מינרלים, ברזל, ויטמינים, ומרכיבים אחרים שמוכרים לנו גם בתזונה של בני אדם.

אילו סוגי מזון אנחנו יכולים למצוא עבור החתול שלנו

בדומה למזון של כלבים, אזי שגם אצל חתולים אנחנו יכולים למצוא חלוקה לקטגוריות של מזון. הקטגוריה העיקרית, הוא מזון יבש. מדובר על גרגרי מזון שנמכרים בשקים. אפשר למצוא דגמים שונים, מעבר לפרמטרים שהצגנו, הרי שהם מתחלקים גם על פי טעם. למשל, אפשר למצוא מזון עשוי עוף, דגים, כבש, דגנים ועוד.

הקטגוריה השנייה המשמעותית, הוא מזון רטוב. הכוונה למזון שנמכר בקופסאות שימורים ויש לשמור אותו במקרר אחרי פתיחה. מדובר על קופסאות שמתאימות לארוחה-שניים ולא יותר מזה. גם פה יש חלוקה על פי טעמים. למשל, דגים, עוף ועוד. זה מעורבב עם חומרים שמתאימים לחתול שלנו.

הקטגוריה השלישית היא של חטיפים וממתקים, אשר יכולים להתאים בתור קינוח לארוחה או בתור פרס לחתול על התנהגות טובה. מדובר בחטיפים שמעבר לטעם, יש להם חשיבות ביצירת ריח נעים בפה של החתול וכן בחיזוק השיניים שלו.

כיצד מארגנים ארוחה טעימה לחתול

ארוחה קלאסית של חתול במהלך היום, תכלול מנה או שניים של מזון יבש, תלוי בכמויות אליהן הוא רגיל, לצד זה, אפשר לספק לו כף של אוכל רטוב, ואם הוא התנהג יפה לתת לו גם קינוח, ממתק. זה תלוי במשקל, גודל וכן בהוראות של הווטרינר.