דשא סינטטי

בין אם מדברים על טיפוח גינה, שיקום גינות, עיצוב גינות או תכנון גינה פרטית, מדברים על פתרונות דשא מסוגים שונים, צמחים וגם עצים מסוגים מגוונים. בואו נדבר על כל מה שצריך לדעת בנושאי גינון, דשא, נוחות ואיכות גם יחד, מעודכן ל-2020: 

מדינת ישראל הקטנה שלנו מבורכת באקלים נוח, המאפשר לנו לגדל ולטפח שלל צמחים פסטוראליים שמשדרגים את הגינות שלנו. מאחר שמזג האוויר אצלנו הוא יחסית נוח, אנו גם זוכים להנות מלא מעט גינות ציבוריות ופרטיות, שהן בהחלט דבר יפהפה ונפוץ ברחבי המדינה שלנו. אבל איך מעצבים אותן? ומה חשוב לדעת על טיפוח גינות? גינות אלו, שמכסות שטח נכבד הבית, הן אמנם מרהיבות, אבל בדומה לרוב הדברים היפים בחיינו, הגינה זקוקה לעיצוב, טיפוח ותחזוקה. איך שומרים על הגינה נקייה ויפה? כל הפרטים כאן לפניכם: 

תכננו מראש איך הגינה שלכם תיראה

כל משימה מורכבת או אפילו פשוטה למדי, מלווה בתכנון מראש ומחשבה לפני ביצוע. בדומה לכך, גם לגינה שלנו מגיע יחס שכזה. בעת תכנון הגינה, יש לקחת בחשבון המון פרטים ואלמנטים. ניקח לדוגמא את סוג הדשא שיהיה בגינתכם. האם דשא סינטטי איכותי? אולי דשא רגיל? 

תכנון גינה הוא עסק לא בהכרח זול, אך גם לא חייב להיות יקר מדי. לכן, לא תמיד מומלץ להשתמש בדשא טבעי הדורש תחזוקה, השקיה וטיפול. אפשרות פשוטה יותר, היא רכישת דשא סינטטי. דשא סינטטי מקל על תחזוקה וטיפוח הדשא ועדיין, הוא מקנה לגינה שלכם תחושה טבעית ונעימה.

מזיקים? לא בגינה שלנו עם הדשא הסינטטי!

חשוב לזכור, דשא סינטטי לא מושך מזיקים וברחשים, כמו שדשא חי מושך באופן טבעי. נעבור הלאה. כמובן, סוג הדשא שלכם הוא כמובן לא הסוף של תכנון הגינה, והוא רק דוגמה לפרטים הרבים שמצריכים התייחסות בתכנון הגינה. בעקבות כך, מומלץ לקחת דף ועט ולתכנן את גינתכם בצורה פשוטה בתור התחלה. 

כמובן שאחרי התכנון, נוכל להפוך את התכנון לביצוע. חשבו על הכול לעומק, איפה תגדלו פרחים ואיפה תשתלו שיחים, וכך תוכלו לחסוך המון כסף שעלול להתבזבז בעקבות חוסר תכנון הגינה.

התאימו את הגינה שלכם לנוף ביתכם

דבר מרכזי שמתכנני גינות חייבים לקחת בחשבון, הוא הנוף של ביתם. הרי בתים רבים ממוקמים על הרים, פסגות או אפילו בקרב חוף ים כלשהו. לכן, לא חבל שעצים יסתירו את הנוף המרהיב של הבית שלכם? אין צורך לבחור בין גינה מטופחת לבין הנוף שלכם, מכיוון שניתן לשלב ביניהם! 

שימו לב היכן אתם יכולים למקם עצים גבוהים, שלא יסתירו את הנוף, ואיפה אתם צריכים לשתול שיחים או פרחים הקרובים לאדמה שיוסיפו למראה הגינה שלכם. כך, תוכלו לשלב בין היופי של הגינה שלכם לנוף של ביתכם.