מטפחת חצי ראש

במשך שנים, התרגלנו לכך שנשים דתיות או מסורתיות הן הלקוחות העיקריות שצורכות כיסוי ראש ומטפחות. אך האמת היא, שלא רק הן מבקשות לצרוך מטפחות וכיסויים, אלא גם נשים חילוניות רבות בוחרות להשתמש באביזר אופנה זה, בין אם זה בשביל לקשט את עצמן ולספק לעצמן עיצוב ייחודי, ובין אם זה בשביל לכסות על שיערן ולשמור עליו, בין אם זה מפני השמש או מפני דברים אחרים.

מן הסתם מאחר והרבה מאוד נשים, חילוניות ודתיות, בוחרות להשתמש במטפחות ובפרט מהסוג שמכסה חצי ראש, הרי שאנחנו יכולים למצוא הן בחנויות והן באתרי אינטרנט, קטלוגים נרחבים של מטפחות וכיסויים שיכולים להתאים לכולן. מדובר על כיסויים מלאים או על מטפחת חצי ראש וכן מטפחת שיכולה לכסות את כל הראש.

מדובר על מטפחות וכיסויים אשר בדרך כלל, מעוצבים על מעצבות אופנה אשר מכירות את הנושא ומתמחות בו. הייצור של אותן מטפחות וכיסויים, נעשה לרוב בעבודות יד, מה שמלמד על האיכות ועל משמעות העבודה. אפשר למצוא גם מטפחות וכיסויים אשר מיוצרים באמצעות מכונות ומכשירים שונים, בוודאי אם מדובר בתהליך ייצור המוני.

כאמור, עצם זה שיש קהל רחב שצורך מטפחת חצי ראש או מטפחות אחרות, קהל משולב של נשים דתיות וחילוניות, הרי שאנחנו יכולים גם למצוא סגנונות שונים. זה בא לידי ביטוי בצבעים הייחודים, זה בא לידי ביטוי בדוגמאות, בעיצובים ובמגוון רחב של פריטים שונים אשר משתקפים בכל אחת מהמטפחות או בכל אחד מהכיסויים.

לפני שנסביר כיצד בוחרים מטפחת שיכולה לכסות חצי ראש או ראש שלם, צריך לומר, מאחר ומדובר באביזר אופנתי שמיועד גם לנשים חילוניות וגם לנשים דתיות, הרי שכל אישה שניגשת לחנות לבחור מטפחת כזו או אחרת, צריכה לשאול את עצמה מה נכון עבורה, בין אם זה מבחינת סגנון, בין אם זה מבחינת עיצוב ובוודאי, מבחינת אורך חיים. סביר להניח שנשים דתיות לא ירצו להשתמש במטפחות שמתאימות לנשים חילוניות, ואולי גם להיפך.

כיצד בוחרים מטפחת בצורה נכונה

הבחירה צריכה להתבצע על פי 3 פרמטרים עיקריים:

ראשית, עד כמה המטפחת מתאימה למבנה הראש, למבנה השיער, עד כמה היא באמת משרתת את המטרה שלשמה מבקשים לקנות אותה ולהשתמש בה.

שנית, יש לבחון כמובן את השאלה, באיזה סגנון ובאיזה עיצוב רוצים שהמטפחת תיראה. יש נשים שיבחרו את הסגנון באופן ספציפי למטפחת ויש נשים שיבקשו לרכוש מטפחות שיתאימו למלתחה שלהן ואולי אפילו באופן ספציפי לבגד כזה או אחר וכן לאירוע מסוים.

שלישית, יש לבחון מאיזה חומר עשויה המטפחת, מאיזה סוג בד, בין אם זה בשביל לדעת כיצד ניתן לנקות אותו, כיצד ניתן לשמור עליו לאורך זמן, שלא ייהרס, לא יתלכלך, ויהיה ניתן לכבס אותו בקלות.