מטפחות לראש – לעשות את הבחירה הנכונה

לא מעט נשים, מסורתיות, דתיות וכן גם נשים חילוניות רבות, בוחרות לשים מטפחת על הראש, בין אם זה לצניעות ובין אם זה ליופי. מדובר במטפחות אשר מעוצבות בצורות שונות, מטפחות לראש המגיעות עם מגוון רחב של צבעים ודוגמאות, כל אחת גם מגיעה בבד שונה, ועל כן, אפשר להחליט איזו מטפחת תתאים יותר ביום כזה, לאירוע מסוים וכן ללבוש של אותו יום.

נשים רבות בוחרות לרכוש מטפחות שיער רבות, מתוך הנחה, שהן יוכלו להשתמש בכל אחת מהן, בכל עת. הרי לא צריך לשים בכל פעם את אותה מטפחת, מן הסתם, כל אחת מהן תתאים לצורך אחר, כל אחת מהן אפשר לשים יום מסוים ואז ניתן לכבס או לנקות אותה. כך אפשר לשמור גם על המטפחת וגם על ריח טוב, כך שומרים עליה נקייה מכתמים ודברים אחרים.

ישנן דרכים שונות כיצד לבחור מטפחות לראש. צריך לומר, היום הרבה יותר פשוט ונוח למצוא מטפחות ייחודיות ולקנות אותן, הרבה יותר קל להגדיל את היצע המטפחות שבארון אם רוצים בכך, שכן אפשר להיעזר באינספור אתרי אינטרנט שמציעים מטפחות, בין אם דרך אתרים של מעצבים ומעצבות ספציפיות, ובין אם מדובר באתרים כלליים יותר, כאלה שמציעים מגוון דוגמאות, בין אם מקוריות יותר ובין אם מקוריות פחות.

בסופו של דבר, הבחירה תתבצע על פי צרכים ופרמטרים שונים. היא לא חייבת להתבצע רק על דבר אחד, אלא אפשר בהחלט לברור על פי מספר נקודות עד שמוצאים מטפחות לראש שאכן יתאימו למה שמחפשים, מה שאוהבים.

לפני שנציג כמה נקודות שיכולות לעזור בבחירה, חשוב להדגיש כאן גם, מטפחות איכותיות יכולות להחזיק מעמד זמן רב. לשם כך, יש צורך שהבד יהיה איכותי, זה הפרמטר הראשון שאנחנו נבחן. הרי, אם נשתמש בבד לא טוב, בד חלש, סביר להניח שהוא ייקרע בין אם זה בשימוש, בין אם זה בכביסה. עלולים למצוא בו חורים שלא יאפשרו לעשות בו שימוש חוזר. לכן חשוב לבחון את הבד וכמה שהוא איכותי.

כיצד בוחרים מטפחות בצורה נכונה

כאמור הפרמטר הראשון הוא הבד, יש לבדוק באתר או בחנות, באיזה בד מדובר ועד כמה הוא עמיד וחזק.

הפרמטר השני יהיה מן הסתם, עד כמה המטפחת יכולה לכסות את הראש בצורה טובה. כמובן שזו שאלה כמה רוצים לכסות אותו, האם מחפשים מטפחת לכיסוי מלא או חלקי. צריך להקפיד על כך, בשביל לוודא שהבד יהיה מסוגל באמת לכסות את הראש בצורה אפקטיבית ונוחה.

הפרמטר השלישי יהיה העיצוב של המטפחת. כאן יש לשים לב לדברים כמו צבעים, דוגמאות, אלמנטים ועוד. כל דבר קטן שמהווה חלק מהעיצוב של המטפחת, צריך לבדוק עד כמה הוא מתאים למלתחה באופן כללי וכמובן, למה שאוהבים בפרט.

הפרמטר הרביעי, יש לבחון כיצד אפשר לנקות את המטפחת על מנת שלא יהיו בה כתמים, על מנת שיהיה ניתן לשמור עליו היטב. יש לבדוק גם, עד כמה המטפחת צוברת כתמים ולכלוך. מן הסתם, אם מדובר במטפחת בהירה, לבנה, הרי שהיא תתלכלך הרבה יותר מהר מאשר מטפחת אחרת. אז תעלה שאלה, כיצד אפשר לנקות אותה בשביל להעלים את הכתמים, כיצד אפשר לוודא שיהיה ניתן להשתמש בה שוב ללא שום בעיה.

הפרמטר החמישי, אם קונים את המטפחת באתר אינטרנט למשל, יש לוודא, תוך כמה זמן מקבלים אותה וכן מי עומד מאחורי האתר, האם ניתן להחזיר את המטפחת במידה והיא לא מתאימה.