מקררים תעשייתיים למסעדות – לשם מה הם משמשים וכיצד בוחרים את המטבח הנכון

כשאנחנו רוצים לרכוש מקרר לבית, אז מן הסתם אנחנו מסתכלים על נקודות, משתנים מסוימים שיכולים להשפיע על האופן בו אנחנו נשתמש בו. אנחנו נבחן מה נכון עבורנו, מה הם הדברים שחשובים עבורנו. זה נכון בין אם מדובר, בגודל המקרר, אפשרויות ואופי האחסון, צריכת חשמל והיבטים אחרים.

הדבר איננו שונה מהותית כאשר אנחנו בוחרים מקרר לעסק. מן הסתם, אנחנו נבחר מקרר על פי סוג העסק ואופי העבודה שמתבצעת בו, אך בסופו של דבר, הבחירה שלנו תהיה על פי נקודות מסוימות, בהתאם למה שאנחנו צריכים ובהתאם למה שאנחנו מחפשים.

כל למשל, כשמחפשים מקררים תעשייתיים למסעדות, אז לא עושים את זה על פי אותן נקודות ומשתנים שמחפשים מקרר לבית. באופן טבעי הצרכים הם שונים וגם התנאים לא דומים. מה שכן, מחפשים מקרר שיתאים לאופי וסוג המסעדה.

לפני שאנחנו נצלול אל תוך הנושא, חשוב להבהיר כאן עוד נקודה, אנחנו לא נבחן אך ורק איזה מקרר תעשייתי יכול להתאים למסעדה שלנו, אלא אנחנו גם נבחן איפה נכון לקנות אותו, על פי סוג הצרכן, סוג המשווק. אנחנו נבחן איזו חברה יכולה לספק לנו את המוצר הטוב ביותר מחד וכן את השירות הטוב ביותר, מרגע הרכישה וכן בשלבים מאוחרים יותר, מאידך. כך נוכל ליהנות ממקרר איכותי לאורך זמן.

עוד היבט שאנחנו צריכים לשים לב זה כמובן העניין הכספי, מתוך הבנה שרכישת מקרר היא רכישה לטווח ארוך ולכן חשוב שאנחנו נהיה מוכנים להשקיע בו, אך אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון, שישנן הוצאות נילוות, שוטפות, כמו למשל, הוצאות על חשמל. לכן עלינו לבחור מקרר שיצמצם כמה שיותר את ההוצאות הנ"ל.

כיצד בוחרים מקרר תעשייתי בצורה נכונה

כאמור, עם כל זה, הדבר הנכון והחשוב ביותר שאנחנו צריכים לבחון הוא, איזה מקרר יכול להתאים לנו מבחינת סוג המסעדה בה אנחנו מחזיקים, סוג העבודה אותה אנחנו מבצעים והתנאים שעומדים לרשותנו.

הדבר הראשון שנתייחס אליו הוא, לשם מה אנחנו צריכים את המקרר. האם בשביל לאחסן בשרים, מוצרי חלב, דגים או דברים אחרים. על פי סוג המזון שנרצה לאחסן במקרר, נוכל להחליט איזה סוג יכול להתאים לנו, מה בדיוק אנחנו צריכים לחפש, אילו תכונות הכרחיות שיהיו לו ועל אילו תכונות אנחנו יכולים לוותר.

הדבר השני שנתייחס אליו הוא, גודל המקרר. אנחנו צריכים לבחון, עד כמה הוא גדול, כמה ליטרים הוא וכמה אנחנו יכולים לאחסן בתוכו. כאן אנחנו צריכים לקחת בחשבון את השטח במטבח או במקום אחר בו אנחנו רוצים להציב את המקרר. חשוב שניקח בחשבון את השאלה, עד כמה נוח יהיה לנו לעבוד איתו, בין אם זה להכניס או להוציא מוצרים מתוכו.

הדבר השלישי שנבחן, אופי האחסון. במקררים ביתיים, אנחנו מתייחסים לשאלת האחסון על פי החלוקה בתוך המקרר. כאן ההתייחסות היא בשני מובנים. ראשית, האם מדובר במקרר עומד או שוכב, ואז כמובן האחסון הוא אחר, וכן אנחנו צריכים לבחון כיצד הוא מחולק, מבחינת מדפים, מגירות ושאר הפרטים שנמצאים בתוך המקרר עצמו. יש לבחון האם זו חלוקה גמישה, כלומר, האם אנחנו יכולים לשנות את החלוקה בצורה כזו או אחרת.

הדבר הרביעי שנתייחס אליו כאמור, זה כל הנושא של צריכת חשמל, כמה אנרגיה הוא צורך ויתרה מזו, מה הן מערכות הגיבוי שיש למקרר במקרה ויש הפסקת חשמל, ולכמה זמן הן טובות על מנת האוכל לא יתקלקל.