עורך דין דיני עבודה

אם חשבתם שרק תאונות פיזיות של הגוף מוגדרות בתור תאונות עבודה, אנחנו כאן בכדי לחדש לכם. בין אם עובד חלילה נפגע פיזית, רגשית או נפשית, הוא יכול לתבוע על תאונת עבודה במקום העבודה שלו. אם חלילה נגרמה לכם עוולה מסוימת, יש עם מי לדבר.

זה נכון שלא הכול הולך חלק בחיים. וזה נכון גם שלפעמים תאונות מתרחשות. אבל אין שום תירוץ למקרה של תקיפה מינית, לא במקום העבודה ולא באף מקום אחר בעולם. אם אדם נפגע כתוצאה מתקיפה מינית במקום העבודה, ההמלצה הכי חמה היא להגיע קודם כל לתחנת המשטרה הקרובה לביתו של האדם המותקף. לאחר מסירת עדות ותלונה במשטרה, יהיה כדאי לשבת לפגישת ייעוץ עם עורך דין פלילים. כדאי לדעת, מומלץ גם לשבת לפגישה עם עו"ד דיני עבודה בעל מוניטין.

מה חשוב לדעת על הנושא של תאונות עבודה ותקיפות מיניות?

תאונת עבודה עשויה להיגרם כתוצאה מנסיבות שונות, בין אם מדובר בתאונה פיזית או לא. במובנים מסוימים, לתאונת עבודה גם עשויות להיות השלכות והשפעות על האדם שעבר אותה. אם אדם שבר את ידו במהלך יומו במקום עבודתו, הרי שסביר להניח שלא יהיו לכך השלכות נפשיות ורגשיות חמורות.

מהצד השני של המתרס, ישנם אנשים אשר חווים הטרדות מיניות, לפעמים אפילו תקיפות של ממש. חשוב ביותר לזכור את הדבר הבא – אם במקום עבודתכם "נזרקות" מילים לעברכם\ן שגורמות לכם לתחושת אי נוחות, זוהי הטרדה לכל דבר. וכלל זה תקף על אחת כמה וכמה אם כבר התרעתם מראש כי אותן מילים גורמות לכם לחוסר נוחות.

פגיעה פיזית ופגיעות ורבאליות במקום העבודה

בשורה התחתונה, פגיעה לא חייבת להיות פגיעה פיזית בכדי שיהיו לה השלכות מרחיקות לכת על אנשים. כל אחד מאיתנו בנוי אחרת, ככה שכל אחד מאיתנו נפגע בצורה שונים מפעולות כאלו ואחרות. בין אם מדובר בפעולה ורבאלית שגרמה לכם לאי נוחות, או שמא חלילה הותקפתם במקום עבודתכם בצורה מינית, אל תוותרו לעולם על הזכויות שלכם.

אל תשכחו, יש לכם זכויות בדיוק כמו לכל אדם אחר. במקרים רבים, אנשים אשר נופלים קורבן לידיהם האכזריות של אחרים, עשויים לחשוב שהם עצמם אשמים בכך. אז אנחנו רוצים להגיד לכם כאן חד וחלק – אתם לא אשמים במה שקרה לכם, אם חלילה קרה.

הרשו לעצמכם לסגור מעגל ולהתחיל בתהליך החלמה

הכי חשוב שתטפלו בעצמכם. ובכדי להתחיל בטיפול ובשיקום עצמי, צריך לסגור מעגלים בחיים. תאספו את עצמכם ותתאוששו, תהיו חזקים ותבינו שהאדם שפגע בכם חייב לשלם על מעשיו ולפצות אתכם. נכון, זה אולי לא מה שירפא בהכרח את הנפש, אבל זוהי התחלה.

ברגע שהאחריות תיפול על האדם הנכון, אתם תרגישו סוג של סגירת מעגל, אולי תחילת תהליך החלמה. בהצלחה!