עורך דין גירושין

רבים מהזוגות באיזה שהוא שלב בחייהם מחליטים כי הם אינם מתאימים וזה הזמן "לפרק את החבילה". אין זה מזנה אם החלטתם שתישארו חברים ורק למען הילדים או שיש ביניכם מלחמה, היות והדבר הנכון ביותר לעשות בתור שלב א' הינו לבחור עורך דין גירושין מקצועי ומיומן בעל וותק רב. התוצאות המשפטיות הטובות זה מה שכל מי שמיוצג ע"י עו"ד מעוניין להשיג. החשיבות של הייצוג המשפטי נראית בכמה מישורים. ראשית, חלוקת הרכוש, דמי המזונות משמורת ילדים ועוד. אלה הם למעשה נושאים כבדי משקל שאין להקל בהם ראש. השאלה היא כיצד ניתן לבחור את עוה"ד המתאים?

הפרמטר החשוב ביותר בבחירת עורך דין גירושין, הינו המומחיות המשפטית וניסיונו המקצועי. דיני המשפחה  הינם תחום משפטי רחב ויש לוודא כי עוה"ד מתמחה בנושא הרלוונטי כגון גירושין במקרה שלכם. יש לשים לב כי עוה"ד בקשר עם בעלי מקצוע חיוניים שתצטרכו להיעזר בהם כגון: פסיכולוגים חוקרים פרטיים וכיו"ב. בדרך כלל רבים בוחרים בשירותיו של עורך דין לענייני משפחה באמצעות המלצות של חברים שזכו במשפט או שהשיגו הסדר גירושין משביע רצון. זוהי בהחלט גם אינדיקציה נכונה.

שיחת ייעוץ והיכרות מעמיקה עם עוה"ד לגירושין

מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין שקיבלתם עליו המלצה או ששמעתם עליו במדיה. מדובר בעלות של כמה מאות שקלים שהוא סכום זניח ביחס לעלויות הצפויות בהמשך. עורכי דין מיומנים מכירי את כל הפסיקות החדשות ומנסים ככל שניתן לפעול לטובת הילדים וישנם עורכי דין פחות טובים. מפגש זה ביניכם לבין עוה"ד לגירושין, מיועד להתרשמות ואם בכלל קיימת כימיה טובה ביניכם לבין עוה"ד. גם הסבלנות וההסברים של עוה"ד הינם חשובים וזה גם חלק מהקריטריונים של בחירה מושכלת של עו"ד.

יש לבר מראש אם לעורך דין גירושין שבחרתם יש קשרים בבית המשפט לענייני משפחה שבו עתידים להתנהל הדיונים שלכם. תתבקשו מעוה"ד לגירושין להביא מסמכים שונים   ועורך הדין יקרא את התיק וינקוט באסטרטגיות המתאימות. אם מדובר בעו"ד מקצועי הוא ייעץ לכם לפתור את הגירושין בהסכם גירושין שישתלם לשני הצדדים. היות ולבטח שמעתם כמה עלויות ומריטות עצבים נוצרות כאשר הזוג נמצא במלחמה ופוגע בילדיו. יש להתארגן גם מהבחינה הכספית היות ושני בני הזוג יעמדו מול מציאות חדשה של הוצאות כגון מזונות מדור וכדומה.

ניהול תיק גירושין אינו עניין של מה בכך

כל עורך דין גירושין יאמר לכם, כי ניהול של תיק גירושין אינו דומה לניהול של תיק משפטי מסוג אחר. מדובר על השלכות לטווח הארוך על חייכם ונושא הגירושין הינו עדין ורגיש במיוחד. יש לדעת כי נדרש מצדכם שיתוף פעולה הדוק ולכן חשוב כי תתקשרו נכון עם עוה"ד שבחרתם לייצג אתכם בתיק הגירושין.