עורך דין פינוי בינוי

כל תהליך שקשור כך או אחרת למקרקעין, נדל"ן, דברים פרטיים או דברים שקשורים לגוף גדול של אנשים, מחייב אותנו לעבוד עם עורך דין שמתעסק בתחום. זה לא רק בגלל שיש צורך בכל, אלא זה לטובתנו, שכן אנחנו חייבים לעשות את זה על מנת שנוכל לייצר תהליך נכון, תהליך שבנוי בצורה טובה מבחינה משפטית ומבחינות אחרות.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך, הוא תהליך פינוי בינוי. מדובר על מסגרת במהלכה אנחנו מפרקים למעשה מבנה קיים, מפנים את הדיירים ממנו אל מבני מגורים אחרים ובונים במקומו מבנה חלופי, ממנו ייהנו גם הדיירים הנוכחיים וגם דיירים חדשים. כפי שניתן להבין, אנחנו יכולים ליטול חלק בתהליך הזה, אם נניח אנחנו הדיירים ואם אנחנו הקבלן, היזם שלוקח בו חלק ומוביל אותו למעשה.

בשני המקרים, אנחנו צריכים להיעזר בשירותיו של עורך דין פינוי בינוי. מדובר על עורך דין שמתמחה באופן ספציפי בכל הנושא של מקרקעין, מגורים וכדומה, אך מעבר לזה, יש לו את הכלים הנדרשים, בין אם זה לעמוד מול הדיירים, מול הרשויות וגורמים שונים.

לפני שנסביר, מה בדיוק צריך לעשות עורך דין פינוי בינוי, חשוב להדגיש, כשאנחנו בוחרים איש מקצוע, אזי שעלינו לעשות זאת על פי פרמטרים ברורים. פרמטרים שקשורים לניסיון, פרמטרים שקשורים להיבטים למקצועיות, האיכות שלו וכן כמובן האיכות של הצוות אשר עובד איתו, וכן אנחנו צריכים לבחון את כל הנושא של זמינות. חשוב שהוא יהיה מישהו שנוכל להשתמש בשירותיו כל עת שנצטרך, בכל שלב.

מה בדיוק עושה עורך דין וכיצד הוא יכול לעזור לנו בתחום זה

למעשה, עורך דין שמתעסק בתחום של פינוי בינוי, מייצג אותנו בכמה וכמה מובנים:

ראשית, הוא פועל מול הדיירים. המטרה שלו היא להגיע איתם להסכם חתום על מנת שנקבל את האישור מהם לבצע את התהליך. הוא ינסח הצעה, ינהל איתם משא ומתן ובסופו של דבר, גם ינסח הסכם עליו כל הצדדים צריכים להיות רשומים. מן הסתם, הוא ייצג אותנו ואת האינטרס שלו מול הדיירים ובעלי הדירות.

שנית, הוא יפעל מול הרשויות השונות, זאת על מנת לקבל את האישורים הנדרשים. הוא יצטרך גם לספק לנו את כל החומרים הנדרשים לשם כך, אך מעבר לזה הוא יצטרך לייצג אותנו בדיונים, בוועדות, לעבוד מול הגורמים השונים על מנת שאנחנו נוכל להוציא את התוכנית לפועל בצורה מלאה, כפי שאנחנו רוצים.

שלישית, אנחנו צריכים להשתמש בשירותיו על מנת שנוכל להגיע להסכמים מול גורמי מקצוע שונים. אנשים שאמורים לנהל את התהליך ולהוציא אותו לפועל. מן הסתם, תהליך של פינוי בינוי כולל צוותי עבודה גדולים, כולל הרבה מאוד בעלי מקצוע מתחומים שונים ועם כל אחד צריך להגיע להסכם כזה או אחר.