עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון עוסק על פי רוב בתחומים נוספים אך הוא מתמחה בעיקר בכל הנושא של הסכמי ממון וחלוקת רכוש בין בני זוג.

הסכם ממון – מה זה? איזה ממון נכלל בהסכם ולמה חשוב כל כך לערוך הסכם כזה עם עורך דין הסכם ממון?

אז לפני הכול נגדיר.

הסכם ממון הוא הסכם העוסק ברכוש הכללי שיש לשני בני זוג היוצאים יחד להקים את ביתם. זה לא כולל רק את הכסף שכל אחד מהצדדים מביא אתו בחשבון הבנק. זה כולל למעשה את כל הרכוש בעל הערך שיש בידיהם כרגע, אך לא רק. ההסכם כולל את כל הכסף ואת כל הממון ולמעשה את כל מה שיהיה להם בהמשך הדרך שהוא בעל ערך כספי. זה כולל את הבית המשותף, את הכלים, את מוצרי החשמל, את התכשיטים ומנגד גם את ההתחייבויות הכספיות, את החובות וכדומה.

למה צריך הסכם ממון?

הסכם הממון למעשה מגדיר איך יחלקו את הרכוש אם וכאשר יקרה מקרה ובני הזוג יחליטו לפרק את החבילה. או אז תהיה הם דרך ברורה ומסודרת, תכנית בנויה מראש איך יתחלק ביניהם כל הרכוש.

בני זוג הנקעים לסיטואציה הזו אשר בה הם מבקשים לפרק את החבילה, נמצאים כבר במצב אשר בו חילוקי הדעות ביניהם רבים מאוד. הוויכוחים על אודות חלוקת הרכוש לעיתים מגביר את הלהבות עוד יותר וגורם למריבות ביניהם להתעצם.

מסיבה זו קיימת ההמלצה לנסות לחסוך את הדבר אם יקרה – שלא יקרה…

מסמך למגירה…

הבעיה היא שבני זוג רבים חוששים לערוך הסכם כזה לפני הנישואין. הם לא רוצים להכניס מזל רע או לדבר על נושאים שליליים כאשר הכול ורוד וזוהר ונראה הכי מבטיח בעולם.

אז כאן חשוב לדעת כי מדובר במסמך שלא יהיה תלוי על קיר מרכזי בבית והוא גם לא יהיה מונח על השולחן ביום יום… מדובר במסמך אותו אפשר לגנוז במגירה שמורה נסתרת ופשוט לשכוח ממנה. רק אם תהיה סיבה, ניתן יהיה להיעזר במסמך שלמעשה יסייע לפתור הרבה  מאוד בעיות.

חשוב לשים לב ולפנות אך ורק אל עורך דין מנוסה המכיר את התחום ויש לו ניסיון בייחוד בנושא הזה של הסכמי ממון.