איתור נזילות

בין אם אתם שוכרים בית או גרים בבית משלכם, יש סיכוי טוב שבשלב מסוים מצאתם את עצמכם שוכבים ערים בלילה, מאזינים לטפטוף בלתי פוסק ותוהים מהיכן הצליל מגיע. על מנת שתוכלו להשתלט על הטפטופים לפני שהם הופכים לנהר שוצף הזורם בסלון ביתכם, כדאי שתעקבו אחר הטיפים שלפניכם.

מדוע איתור נזילות בשלב מוקדם הוא קריטי כל כך

נזקי מים בבית יכולים להיות יקרים להפליא לתיקון, שלא לומר – להשבית את שגרת החיים בבית.

אף שלא ניתן להימנע באופן גורף (תרתי משמע) מכל נזילה באשר היא, בהחלט ניתן לנקוט כמה צעדים שיסייעו בהפחתת הסיכון לפגיעה משמעותית בביתכם או בחשבון הבנק שלכם.

יתרה מכך, חשוב לדעת כי במקרים מסוימים, דליפות בבית אינן מתגלות עד לשלב בו הטפטוף הופך לשיטפון של ממש, וזו הסיבה שאיתור נזילות בשלב מוקדם הוא המפתח לטיפול יעיל.

איתור נזילות בבית – איך לעשות זאת נכון?

ישנם כמה טיפים שנועדו לסייע לכם לאתר דליפות מים בביתכם לפני שהן הופכות לבעיה של ממש:

בדקו את מונה המים שלכם באופן קבוע כדי שתוכלו לראות אם חלה עלייה פתאומית שאינכם יכולים להסביר בצריכת המים בביתכם. זה בהחלט יכול להיות סימן לנזילה.

הקפידו על בדיקת חשבונות המים התקופתיים שלכם כדי שתוכל לפקוח עין על הוצאות המים בביתכם גם באפיק זה, ולזהות חריגות.

שימו לב אם חלה ירידה בלחץ המים כשאתם מתקלחים. זה יכול להיות סימן לדליפה.

עם זאת, דעו כי במקלחת, לחץ מים נמוך יכול להיות גם בגלל ראש מקלחת סתום בזכות הצטברות אבנית. לכן כדאי לנקות את ראש המקלחת שלכם בעזרת מסיר אבנית ולאחר מכן לבדוק שוב אם משהו השתנה.

איתרתי נזילה בבית – מה הלאה?

אם איתרתם דליפה בביתכם, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק אם מדובר בנזילה רצינית. חשוב להבין האם זה הולך להחמיר במהירות ולגרום נזק משמעותי. לחילופין, יתכן והנזילה מוגבלת למכשיר מסוים, כמו אסלה או מכונת כביסה. במידה ומדובר בדליפה משמעותית, אנו ממליצים תמיד לפנות לאינסטלטור המתמחה בטיפול בנזילות, כדי לפתור את הבעיה בבטחה.

איך עוצרים נזילה בבית?

אם מדובר בדליפה קטנה שתוכלו לתקן, תוכלו לכבות את המים למכשיר הדולף תוך קבלת האספקה ​​הדרושה לכם לצורך ביצוע תיקונים. עם זאת, אם מדובר בדליפה משמעותית יותר, יהיה עליכם לנתק את אספקת המים הכללית לביתכם, כדי למנוע את החמרת הנזילה. לא לשכוח לעצור גם את אספקת החשמל לכל חלק בבית שנפגע מן הנזילה.

על איתור נזילות בשלב מוקדם כפתרון מונע

כיום קיימות בארץ חברות המתמחות בנושא של איתור נזילות בכלים מתקדמים ומקצועיים. זאת בעזרת מכשור ייעודי לאיתור של נזילות מים ובעיות רטיבות. על מנת שתוכלו לחסוך במים ובהוצאות כספיות בלתי צפויות – מומלץ לפנות באופן תקופתי לבדיקת נזילות מול גורם מקצועי מוסמך.