עורך דין דיני עבודה

אחד החוזים המורכבים ביותר שקיימים בשוק, באופן מפתיע אולי, זה חוזה שכירות. כשאדם שוכר נכס מסוים מאדם אחר, בין אם זה נכס למגורים, מסחר או כל שימוש אחר, הוא יצטרך לקרוא חוזה מאוד מורכב, להסכים על כל סעיף ולחתום עליו.

יש בכך היגיון מסוים, שכן לא מדובר במכירה שדבר עובר מא' לב' באופן סופי. כאן מדובר על השכרה של נכס, אשר אדם מסוים יעשה בו שימוש תמורת כסף למשך תקופה וכשזו תסתיים, הוא יחזיר אותו לבעליו. אם ירצה יוכל להמשיך ולשכור אותו.

כיצד יוצרים חוזה שכירות

לפני שנסביר כיצד יוצרים חוזה שכירות וכיצד ניתן להשתמש באופציה של חוזה שכירות אונליין, נסביר בקצרה מה נמצא בחוזה זה. בעיקרון, החוזה כולל בתוכו סעיפים המתייחסים לאופי השימוש במבנה, מה מותר ומה אסור, תנאים להשכרתו, סנקציות במידה ולא מקיימים סעיף מסוים, עלויות וכל דבר אחר שנועד לכסות דברים המתייחסים למבנה או לדברים שקשורים לתהליך ההשכרה.

הרבה פעמים נהוג להיעזר בעורכי דין לצורך ניסוח חוזים. זה דורש הרבה מאוד עבודה וזמן. היום יש אופציה נוספת של ביצוע עסקה באמצעות חוזה שכירות אונליין. בדומה למגוון רחב של שירותים משפטיים אחרים שניתן לקבל אונליין, גם אופציה של חוזה שכירות דרך האינטרנט, הפכה להיות יותר ממשית בשנים האחרונות.

מה כולל חוזה שכירות אונליין

הרעיון של חוזה שכירות אונליין הוא פשוט. במקום שאנחנו נצטרך לפנות אל עורכי דין שינסחו עבורנו חוזה, כל מה שנדרש מאיתנו זה להזמין שירות של כתיבת חוזה דרך האינטרנט, ועורכי דין שמתמחים בנושא יוכלו לעשות זאת עבורנו. הם יחסכו לנו זמן, כסף וטרחה מיותרת.

כמובן שהחוזה אשר ייכתב, יתאים לצרכים שלנו, על פי סוג העסקה שברצוננו לבצע, כמו כן אנחנו נוכל לבקש סעיפים או פרטים ספציפיים שיופיעו בחוזה, נוכל לברר עם עורכי דין שמעניקים לנו את השירות נקודות הדורשות הבהרה ועוד.

חשוב להבהיר, החוזה תקף מבחינה משפטית בדיוק כמו כל חוזה אחר. הוא גם ייכתב בלשון משפטית, בדיוק כפי שחוזים משפטיים בדרך כלל מנוסחים. אין מה לחשוש, שמא החוזה אותו אנחנו מבקשים לכתוב ולהעביר לשוכר, לא יהיה תקין ולא נוכל בו שימוש.

למה זה משתלם לנו?

חוזה שכירות אונליין עדיף מחוזה רגיל שמנסחים אצל עורך דין, בעיקר בגלל כל האספקט הכלכלי. זה הרבה יותר חסכוני לייצר חוזה כזה, בוודאי שזה חוסך לנו לא מעט זמן וטרחה מיותרים. במקום שאנחנו נצטרך לבזבז זמן על פגישות, הכל מתבצע דרך האינטרנט, בכל עת שנרצה.

לפני סיום חשוב להבהיר, חוזה שכירות שהוזמן דרך שירות אונליין, הוא דיסקרטי, סודי, איש לא רואה אותו מלבד מי שכותב ומי שמזמין אותו. שום פרט ממנו לא דולף לאף גורם חיצוני.