כשאנחנו מתכננים אילו גופי תאורה להתקין במטבח, כיצד לעצב את החלל בהקשר זה, הרי שאנחנו צריכים לחשוב על דברים שונים. החל משאלות בעלות הקשר פרקטי, למשל, איך גוף התאורה ישתלב במקום ויספק אור נעים ואיכותי לכל מי שנמצא במקום, ועד שאלות שקשורות להיבט של עיצוב המקום.

באופן טבעי, צריך לחבר את כל השאלות ביחד ולהחליט בסופו של דבר מה יהיה נכון להתקין, איזה סוג של גוף תאורה יכול להתאים לחלל המטבח ויוכל לשמש אותנו בצורה הטובה ביותר. הרבה פעמים, מה שנכון לעשות, זה לא להשתמש בגוף תאורה בודד, אלא במבנה רחב יותר, מבנה שיכול לספק תאורה בצורה יותר משמעותית, לחלקים שונים במטבח, וכן לייצר עיצוב ייחודי, נקי, ואלגנטי.

דוגמא טובה לכך הוא פס תאורה למטבח. מדובר במתקן אשר תלוי לאורך חלל המטבח, בין אם באזור ספציפי ובין אם זה לאורך כל המטבח, הוא יכול להיות מעוצב בצלע אחד והוא יכול להיות מעוצב בצורת ר', ח', או ריבוע שלם. בצורה כזו, אפשר לייצר מצב שכל המטבח נהנה מתאורה שווה. אגב, השליטה על המתקן יכולה להתבצע באמצעות שימוש במספר מתגים ולא מתג אחד. כלומר, אם נניח מדובר במתקן שכולל 3-4 צלעות, אז אנחנו יכולים להשתמש ביותר ממתג אחד שישפיע על היכולת שלו להדליק ולכבות, וכן לשנות את עוצמת האור.

חשוב לומר, אנחנו יכולים ליהנות מאפשרויות שונות של תאורה בסגנון זה, מבחינת עיצוב וכן מבחינה מעשית, כלומר, איכות התאורה, סוג וחוזק. בכל מקרה, אנחנו צריכים לבחור את מה שנכון לנו, בין אם זה בהיבט של עיצוב ובין אם זה מבחינה מעשית, על מנת שנוכל להפיק תועלת רבה ככל שניתן מסוג זה של אמצעי. 

מדוע משתלם להתקין פס תאורה

יש מספר סיבות שהופכות פס תאורה למטבח, לאמצעי שמשתלם לרכוש ולהתקין במטבח. לפני שנציג אותן רק נדגיש, אנחנו יכולים לעשות את זה בשלבים מתקדמים אחרי שהמטבח כבר בנוי ומעוצב (כולל אם זה אומר להחליף גופי תאורה קיימים), אך רצוי לעשות את זה בשלב העיצוב, על מנת שנוכל לבצע את ההתאמות הנדרשות לנו.

הסיבה העיקרית שבגינה משתלם לנו להתקין פס תאורה, היא שזה מאפשר לנו ליהנות מתאורה במקומות שונים בחלל החדר מבלי שאנחנו נידרש להתקין יותר מגוף תאורה אחד. זה גם מאפשר לנו ליהנות מתאורה ברמה שווה, אנחנו לא נצטרך להתפשר על איכות או על סגנון.

הסיבה השנייה היא, פס תאורה מספק לנו אפשרות ליהנות מעיצוב ייחודי, פשוט, מינימליסטי. אנחנו נוכל ליהנות מעיצוב סגנון ישר, חלק, נקי מאוד. יחד עם זאת, נוכל לשלב פרטים שונים שיהפכו את הפס להרבה יותר משמעותי, אם נרצה בכך.

הסיבה השלישית, אם נרצה, נוכל להקים תקרת גבס יותר נמוכה ולהסתיר את הפס, מה שייצור עיצוב הרבה יותר ייחודי במקום.