עורך דין רשלנות רפואית

רוב רובן של הלידות מסתיימות ברגעים המאושרים בו נשמע התינוק המצווח שמגיח לעולם. הוא גורם לכולם לחייך, להתרגש ולשמוח על כי התהליך הסתיים לו סוף סוף. תהליך שהחל תשעה חודשים קודם לכן ומסתיים עם הולדתו של התינוק כשהוא מושלם בכל איבריו.

אך לא נוכל להתעלם ממצבים אחרים אשר בהם הלידה לא מסתיימת כך. ישנם מקרים רבים אשר בהם משהו משתבש במהלך הלידה. התינוק לא מקבל מספיק חמצן, הדופק שלו יורד בשלבים המתקדמים של הלידה, לחץ הדם של היולדת עולה או יורד מידי. כל המצבים הללו דורשים טיפול והתערבות מהירים. במקרים אשר בהם הצוות לא מגיש את העזרה המקצועית בזמן, עלול להיגרם נזק. הנזק לא תמיד יהיה נסלח.

רשלנות רפואית בלידה – מה זה כולל?

רשלנות רפואית בלידה עלולה להוביל להולדת תינוק פגוע, היא עלולה לגרור ניתוח חירום שיכול היה להימנע ובמקרים חמורים הלידה עלולה להסתיים באסון של ממש עבור התינוק או עבור היולדת.

לא לחינם משקיעים צוותי הרפואה ושמים לב באופן מיוחד בכל מה שקשור למעקב רפואי הדוק אחר היולדת כבר משלבי ההיריון המוקדמים וכמובן בעת הלידה עצמה עד שהיא מסתיימת בשלום. גם אחר כך נמשך המעקב עד שהיולדת משתחררת לביתה עם התינוק בזרועותיה.

רשלנות רפואית בלידה – מה עושים עם זה?

למרות המעקב ההדוק ולמרות המאמצים הרבים של צוותי הרפואה במחלקת היולדות, עדיין ישנם מקרים אשר בהם נפגעת היולדת או נפגע התינוק ולא תמיד זה אמור היה לקרות. כלומר לו היה הצוות הרפואי ערני יותר, ניתן היה למנוע את הסיבוכים הללו.

במקרים מעין אלו מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת שיבדוק האם יש טעם להגיש תביעה ואיך בדיוק לעשות את הדבר באופן כזה שניתן יהיה להפיק ממנה את מלוא התועלת.

ישנם מקרים אשר בהם ההמלצה תהיה להגיע לפשרה מחוץ לבית המשפט כאשר כך התהליך יהיה מהיר יותר וגם רווחי יותר.

ברור כי עורך דין רשלנות רפואית המכיר היטב את התחום, ידע לייעץ וללוות כל מקרה בצורה הכי מקצועית והכי אפקטיבית.