כסף - מיחזור משכנתא

על פי רוב, אדם שלוקח משכנתא, אינו פועל בנמהרות. הוא בודק היטב את כל האפשרויות ובוחר לעצמו את המסלול שנראה לו הכי נוח והכי הגיוני. ברור שכך. המשכנתא למעשה מכניסה את הלווה להתחייבות ארוכת טווח אשר בו הוא למעשה מתחייב לשלם החזרי משכנתא של אלפי שקלים בכל חודש. מה עושים אם במהלך הזמן גילו אפשרויות טובות ויותר ומסלולים אטרקטיביים יותר לתשלום המשכנתא?

ממחזרים!

מיחזור משכנתא – האם זה כל כך פשוט?

חשוב שכל מי שלקח משכנתא אי פעם, יהיה מודע לזכויות שלו למחזר את המשכנתא. כל אחד יכול לפנות אל הבנק שמציע את המשכנתא האטרקטיבית ולפרוע באמצעות המשכנתא החדשה את המשכנתא הישנה ולהתחיל לשלם את המשכנתא בצורה שהיא יותר מתאימה לו,כסף - מיחזור משכנתא אך חשוב לדעת כי גם אם מסלול המשכנתא החדש נראה קורץ יותר, לא תמיד זה ישתלם.

עמלת פירעון מוקדם

קיימת עמלה על פירעון מוקדם כאשר לעיתים מדובר יהיה בסכום משמעותי, מה שיותיר את הרווחים מהמשכנתא במסלול החדש, בספק גדול. יש לבדוק את הנושא היטב לפני שקופצים להרפתקה הזו של מחזור משכנתא.

עמלת פירעון מוקדם מחושבת בדרך כלל על פי הריבית שמוצעת על ההלוואה אותה משלם הלקוח ביחס לריבית המוצעת כיום על אותו מסלול. לא בכל מצב ישתלם לעשות מחזור משכנתא. חשוב לבחון היטב האם המשכנתא במסלול החדש מציע ריבית שהיא נמוכה יותר מהריבית הממוצעת של בנק ישראל.

הגיל מהווה מחסום

חשוב לדעת כי גם מבחינת הגיל עשויים להיווצר מחסומים.

אדם שחצה את גיל חמישים והוא התחיל עם המשכנתא הקודמת לפני שהוא הגיע לגיל חמישים, ייאלץ לשלם ביטוחי חיים בשיעורים גבוהים יותר כאשר לא תמיד בטוח שזה עדיין יישאר רווחי.

אז נכון שכולנו רוצים לשלם פחות בשורה התחתונה. המשכנתאות במסלולים החדשים נראים מבטיחים ולמעשה ייתכן שהתשלום הסופי בסופו של דבר אכן יהיה נמוך יותר. אך עדיין, ישנן העמלות השונות עליהם פירטנו לעיל כמו גם התשלומים על הביטוח שעשויים להשתנות כך שבכל מקרה חשוב לבדוק היטב האם מדובר בתהליך שישתלם בסופו של דבר.