מזגן אינוורטר

ישראל היא מדינה חמה ובאזורים רבים  גם לחה מאוד בקיץ. משום כך, הצורך במזגנים קיים ומתגבר כל העת ולאורך השנים. צריך לזכור, כי מזגנים מסוגלים גם לחמם בחורף ובימים קרים, ועובדה זאת אף מוסיפה לכדאיות שבהתקנתם. המזגן  המודרני ביותר הינו מזגן אינוורטר שמופעל בטכנולוגיה חדישה ויעילה. ככלל, מזגנים מורכבים משתי יחידות: יחידה חיצונית – המעבה, ופנימית – המאייד. המדחס הוא לב המערכת, האחראי לדחיסת הגז בצינורות והוא הגורם לפעולת המיזוג.

במזגן אינוורטר המדחס פועל ברציפות אבל תחת בקרה אלקטרונית. כאשר הוא מתחיל פעולתו הוא מקרר במלוא העוצמה ובמהירות את חלל החדר. כאשר החדר מגיע לטמפרטורה הרצויה הוא מקטין עצמת פעילותו למינימום הכרחי ודואג לשמור על טמפרטורה יציבה בלי גלי חום או קור. מזגן זה חוסך כ 30% בהוצאות החשמל, התפוקה שלו רבה יותר והוא מוריד את רמת הלחות. האוויר בחורף בחדר נשאר נעים כל העת. במזגן מהדור הישן המדחס כבה ונדלק אוטומאטית בהתאם להוראות התרמוסטט וכך נוצרת שחיקה רבה בו ואיכות הקירור נפגעת.

יתרונות נוספים הם בפעילות החרישית והשקטה המאפיינת אותו. הוא מסוגל לפעול בתנאי טמפרטורה קיצוניים של כמזגן אינוורטר45 מעלות בקיץ ומינוס 15 מעלות בחורף. מבחינים במזגנים עיליים ובמזגנים מרכזיים ובשניהם הטכנולוגיה הזאת תפעל בצורה מושלמת. במערכת מרכזית ניתן להתקין מדחס אחד שמסוגל לקרר מספר חדרים בו זמנית. בכל חדר ניתן לווסת את הטמפרטורה בנפרד על פי צרכי הדיירים וטעמם.  כל היתרונות הללו מתנקזים לחיסכון בעלויות ותורמים לנוחות בשימוש.

מזגן אינוורטר יקר, יחסית, למזגן רגיל, אולם החיסכון גורם לכך שהעלויות מתקזזות לאורך השנים, ולטווח ארוך משתלם להעדיף אותו על חלופה אחרת מהדור הישן. האקלים המשתנה בעולם גורם לכך הימים החמים מתרבים לאורך השנה ולפיכך, יש צורך ברכישת מזגנים מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר שתהיה טובה לשנים רבות קדימה. מומלץ לרכוש מזגנים מחברה בעלת מוניטין אשר יש ברשותה תשתית מתאימה לאספקה, התקנה ותחזוקה קבועה. יש לגביהם אחריות יצרן וכל תיקון יתבצע במהירות רבה. מזגנים אלו הינם בעלי מראה יפה שישתלב היטב בכל חלל בדירה.

מאמר אורח מאת:
חברת אקון טק, מקבוצת ניסקו ארדן, הינה היבואנית והמשווקת הבלעדית של מערכות מיזוג אויר מתוצרת MITSUBISHI ELECTRIC יפן, ושל מאווררי הענק מבית BIGASSFANS האמריקאית.