עורך דין עבודה

כמעט כל מי שנמצא וחי בשוק העבודה מכיר את הצורך בעורך דין דיני עבודה. הן העובדים והן המעסיקים נקלעים מידי פעם לבעיות מן הסוג הזה המצריכים את הפנייה אל עורך דין מקצועי אשר יסייע ויפתור בעיות שונות המתעוררות ביחסים שבין עובד מעסיק.

חשוב לשים לב כי הפנייה נעשית אל איש המקצוע המתאים שיש לו את ההכשרה הנכונה ואת היכולת להוביל להישגים ממשיים עבור הצד המבקש.

עורך דין דיני עבודה – לא מתפשרים על המקצועיות

כאשר מדובר בדיני עבודה, חשוב לשים לב כי הפנייה נעשית אל עורך דין עבודה שאכן מתמחה בתחום הספציפי.

לא כולם מודעים לכך אבל כל הנושא של עורכי הדין בישראל נמצא במקום מעט בעייתי. יהיו שיגדירו את זה כמו 'צרות של עשירים' אז נכון שזה כך אבל זה עדיין 'צרות'… בכל שנה יוצאים לשוק עוד ועוד עורכי דין כך שהשוק הופך להיות רווי באנשי מקצוע ומשפטנים שלא תמיד אנחנו באמת יודעים מה טיבם. הדבר יוצר בעייתיות מסוימת היות ואנחנו לא באמת יודעים מי מומחה ולאיזה תחום, כמו כן אנחנו לא באמת יודעים מי מבין אלו המפרסמים את עצמם ואת שירותיהם, הם אכן כאלה שניתן לסמוך עליהם ולדעת כי אם פונים אליהם התיק ינוהל באופן הטוב ביותר. אז איך בכל זאת בוחרים את עורך הדין?

עורך דין עם ניסיון

הניסיון הוא מאוד חשוב בכל מה שקשור לעריכת דין. אז נכון שאנחנו רוצים לתת צ'אנס לצעירים ולמתחילים. אך האמת היא שאנחנו לא יכולים להיות שפני ניסיון שלהם. חשוב לוודא כי עורך הדין מכיר היטב את התחום והוא ידע לתת מענה מדויק לבעיה הספציפית.

עורך דין שהתמחה בדיני עבודה

לא כולם יודעים את זה אך כל עורך דין מתמקצע ומתמחה בתחום מיוחד אשר בו הוא רוצה לעסוק. באופן כללי אולי כולם יודעים מעט על כל תחום, אך אם רוצים מענה בתחום ספציפי, חשוב לוודא כי עורך הדין הינו בקי באותו תחום מבוקש.

בכל ויכוח או חילוקי דעות המתעוררים בין עובד למעסיק, מומלץ להיוועץ בעורך דין ולברר את העניין על פי חוק.