כותב ומתכנן לעצב גינה

כשאנחנו עומדים לתכנן מבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים ובין אם מדובר במבנה מסחרי, עסקי או אחר, אנחנו לוקחים בחשבון לא מעט פרטים, אנחנו מסתכלים על פרמטרים שונים, בוחנים דברים מגוונים, בטרם אנחנו יוצאים לדרך, בטרם אנחנו הופכים את התכנון לביצוע בפועל, בשטח.

כך צריך לנהוג גם במקרה של תכנון גינה. על פניו אומנם מדובר בשטח מצומצם יותר, בהרבה פחות פרמטרים שצריך לבחון, הרבה פחות שיקולים שצריך לקחת בחשבון, ובכל זאת, מדובר על גודל שטח מסוים שיש בו שימושים שונים, אנחנו לא יכולים שלא להתייחס לזה, אנחנו לא יכולים שלא לקחת את זה בחשבון על מנת לייצר תהליך תכנון נכון, זאת על מנת שבעתיד נוכל להשתמש בגינה שלנו בצורה נכונה.

לפני שנציג כמה נקודות חשובות לתכנון חכם, צריך להדגיש שכל העבודה צריכה להתבצע ביחד עם איש מקצוע ולמען האמת רצוי שהיא תתבצע על ידו. זה לא יהיה נכון שאנחנו נבצע את התכנון לבד, שכן אין לנו בהכרח את הידע ואת הניסיון שנדרש לכך. אנחנו צריכים לעבוד עם מישהו שיכול לספק לנו את הכלים הנכונים לשם לכך.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

הנקודה הראשונה שאנחנו צריכים להתייחס אליה היא, כיצד אנחנו לוקחים את השטח שעומד לרשותנו והופכים אותו למשהו שהוא גם מתכונן נכון, גם מעוצב בצורה יפה וגם יכול לשרת אותנו למשך זמן רב ורצוי בצורה חסכונית.

הנקודה השנייה, אנחנו צריכים לבחון מה התנאים שעומדים לרשותנו, תנאי הקרקע, תנאי המים, תנאי השטח מסביב, מה הם תנאי מזג האוויר במקום, מה אנחנו יכולים לעשות בשטח ומה לא. כל דבר כזה יכול להשפיע, לא רק על התכנון עצמו, אלא גם על הבחירות שאנחנו נעשה תוך כדי.

הנקודה השלישית, אנחנו צריכים לבחון כיצד התכנון ישתלב עם המבנה ליד ובכלל איך הגינה תשתלב עם השטח מסביב, עם המרחב. אין טעם לתכנן גינה כ"אי" שעומד בפני עצמו, אפילו לא כשהגינה היא ציבורית ואיננה שייכת למבנה מסוים או לבית פרטי