ניהול נכסים בבאר שבע – מדוע ולמי זה משתלם

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תהליך מאוד מעניין. יותר ויותר נכסים בישראל עוברים להיות מנוהלים על ידי חברות חיצוניות. קרי, במקום להקים ועד בית שיהיה אחראי על ניהול הנכס, משתמשים בחברת ניהול נכסים חיצונית שלוקחת את התפקיד על עצמה.

חברת ניהול נכסים כזו, מעסיקה צוות מקצועי של אנשי מקצוע והיא למעשה אחראית על כל מה שקורה במבנה בהיבטים שונים. בין אם מדובר על היבטים שוטפים של ניקיון, חשמל, הדברה וכדומה, ובין אם מדובר על טיפול בהיבטים נקודתיים, למשל, אינסטלציה, מעליות וכדומה. מעבר לכך, החברה יכולה להיות אחראית גם על עניינים כספיים, עניינים שקשורים להתמודדות מול הרשויות במצבים שונים ועוד.

היתרון של שימוש בחברת ניהול חיצונית הוא, בעלי הנכסים במבנה והדיירים, אינם צריכים לקחת חלק בתהליך הניהול, הם משלמים לחברה והיא מספקת אנשי מקצוע שעושים את הכל עבורם. יש לכך יתרון עצום במצבים מסוימים.

למשל, נניח ואנחנו מתגוררים בתל אביב ומחזיקים נכס בבאר שבע. אז באופן טבעי, אנחנו לא יכולים להיות במקום, אנחנו לא יכולים לטפל בו או אפילו לעקוב אחרי הטיפול במבנה באופן שוטף. זה דורש מאיתנו להגיע למקום, דורש מאיתנו לבזבז זמן ולהשקיע משאבים שונים. לכן, הפתרון הטוב ביותר עבורנו הוא לשכור חברת ניהול נכסים בבאר שבע, היא תטפל עבורנו בכל התהליך בהיבטים שונים, ואנחנו נשלם לה על כך. מן הסתם, החברה תספק לנו מידע מה קורה בנכס, בין אם זה כל חודש, כל רבעון, וכמובן בכל עת שקורה משהו.

צריך לומר, זה נכון לא רק לגבי חברת ניהול נכסים בבאר שבע. כך עובדים לא מעט אזרחי חוץ שמחזיקים נכסים בישראל ולהיפך, אזרחים ישראלים שמחזיקים נכסים במדינות שונות, הרי שהם נוהגים להעסיק גורמים חיצוניים שיטפלו בנכסים שלהם. כך הם חוסכים לעצמם כסף, טרחה, וכן הם נהנים מאפשרות שגורם מקומי יטפל במבנה בהיבטים שונים.

כיצד בוחרים חברת ניהול נכסים

על מנת לבחור חברת ניהול נכסים, יש לבחון תחילה את הצרכים של המבנה, יש כמובן לדעת מאיזו עמדה שוכרים את החברה. האם כבעלי המבנה, בעלי הנכס אשר משכירים אותו לדיירים חיצוניים או מהעמדה של דיירים אשר מעוניינים להימנע מהעיסוק בטיפול במבנה, על כן הם מעדיפים לשכור חברה חיצונית לשם כך.

מעבר לכך, יש לבחון מה החברה מספקת, מה התנאים שהיא מספקת, האם היא מציעה לנו את מכלול השירותים או רק חלק מהם. מן הסתם, אנחנו צריכים לבחון את השירותים שהחברה מספקת לנו, בהתאם לאופי המבנה ולצרכים שלו.

עוד נקודה שחשוב להקפיד עליה היא, האם החברה מציעה לנו צוות קבוע שיעבוד במבנה שלנו, כולל איש קשר שאחראי באופן בלעדי לבניין שלו. אם כך הדבר, הרי שאותו צוות יכיר את המבנה וידע בדיוק כיצד להתנהל בו. אם לא, זה עלול להיות בעייתי, בוודאי בכל מה שקשור לאיש קשר. מאחר ואנחנו צריכים לעבוד מול גורם ספציפי שמכיר את המבנה, מכיר את הצרכים שלנו ואנחנו יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות.

מעבר לכל זה, יש כמובן את העניין הכלכלי, כמה זה עולה, כמה זה יכול לחסוך לנו, מה המשאבים שאנחנו צריכים להשקיע בתהליך ועוד.

אם אנחנו בעלי נכס מסוים ומתגוררים רחוק ממנו, אין ספק בכלל שהעסקת חברה חיצונית לניהול המבנה, יכול לעזור לנו מאוד. אנחנו רק צריכים למצוא את הגורם הנכון איתו נוכל לעבוד ועליו נוכל לסמוך שינהל את המבנה שלנו כמו שצריך.