מאוזניים - עורך דין מקרקעין

בכל עסקת נדל"ן יש להיות מלווה בעו"ד וחשוב לא לחסוך ולשכור את שירותי של עורך הדין אשר מייצג אצת הקבלן או את בעל הנכס, כאשר האינטרס של אותו עורך דין מקרקעין יהיה לטובת הקבלן או מוכר הנכס ולא ייצג את האינטרסים שלכם כרוכשי הנכס. עורך דין מקצועי המתמחה בתחום המקרקעין, ילווה אתכם מתחילת העסקה ועד סופה כאשר היא תירשם בטאבו על שמכם. כדאי לבחון גם את זמינות עורך הדין ולהבהיר בפגישות הראשונות עמו את ציפיותיכם. יש לציין כי עורכי הדין המתמחים בנדל"ן, יודעים מה המיסוי שתצטרכו לשלם ולכן מומלץ לשכור עורך דין שהתמחותו העיקרית הינה דיני מקרקעין.

טיפים לבחירה נכונה של עו"ד מקרקעין

הדרך הטובה ביותר להתרשם מעורך הדין, הינה לקבוע פגישה במשרדו. הרושם הראשוני עשוי לקבוע הרבה, כגון הבקיאות של עורך דין מקרקעין, אם יש ביניכם כימיה, אופן העבודה שלו, כאשר הוא יציין את השלבים של העסקה וכדומה. יש להביא עמכם את המסמכים הדרושים וכדאי לחשוף את החששות שלכם באוזני עוה"ד לגבי עסקת הנדל"ן אשר ברצונכם לבצע. ישנה התלבטות בקרב אנשים רבים לגבי בחירת עוה"ד אשר ייצג אותם בעסקת הנדל"ן, כגון אם כדאי לפנות אל משרד עורכי דין גדול ומוכר או להגיע אל ערך דין מנוסה בתחום המקרקעין שהוא בעל משרד קטן.

בדיקה מקיפה של הנכס באמצעות עוה"ד תעניק לכם תמונה ברורה

ראשית, עורך דין מקרקעמאוזניים - עורך דין מקרקעיןין וותיק, יבדוק היטב את הנכס שברצונכם לרכוש. לעיתים ייתכן כי המבנה אינו יתאים לתוכנית המקורית של הנכס {הגרמושקה}, מה יגרום לעסקת הנדל"ן להיות בעייתית ולא כדאית. עוה"ד שאותו תשכרו, יניע אתכם מעסקה זו, במידה והוא אינו רואה בה כעסקה כשרה. ברכישת נכס כגון בית או דירה, אין העסקה מסתכמת ברכישה בלבד,  או בתשלום למתווך ולעוה"ד, כי אם במיסוי. עוה"ד שאותו תשכרו, יהיה יעיל כאשר הוא ימצא דרכים אשר בהם תוכלו לשלם פחות מיסוי על פי המקובל בחוק. מומלץ להתלוות כל עסקת נדל"ן עם עו"ד שיהיה עמכם מהצעד בראשון עד לחתימת החוזה.