צפייה באתר חדשות דתי

ניתן למצוא  היום זרמים דתיים שונים בחברה הדתית-ישראלית. למשל 10% מחברה זו הינו המגזר הדתי-לאומי, אשר אינו מקבל תעדוף מיוחד בתחום הפרסום והשיווק, מידע על חדשות הקורות מחוץ למגזר הדתי השמרני או החרדי. במגזר החרדי, החשיפה למדיה היא מעטה יותר ולכן על מנת להגיע למגזר החרדי, הוקם אתר חדשות דתי אשר יענה על צרכיהם של המגזר הדתי השמרני יותר.

כאשר מדובר על אתר חדשות דתי, ניתן למצוא בו, עדכונים, יהדות, פרשת השבוע, תרבות, מתכונים, רובריקת הורים וילדים, מוזיקה, חדשות ועדכונים על הברנז'ה הדתית ועוד.  בין הזרמים הדתיים, אנו רואים את הציונות הדתית הליברלית, המגזר החרדי, הזרם החסידי על כל גווניו ועוד. חוץ מהמגזר הדתי הלאומי, הרוב המוחלט של המגזר הדתי, מתאפיין באופן זה או אחר בצורה ייחודית על פי כלליו ומנהגיו.

מדוע קם הצורך להקמת אתר חדשות דתי?

למרות שרבים מהמגזר הדתי, התעלמו מהרשת, הם נוכחו לדעת כי קשה להתעלם ממנה וכל העולם המודרני והעכשווי, סובב סביב רשת זו. גם לגבי עדכון בענפים השונים כגון נופש, תיירות פנים, מוצרי צריכה ועוד, אתר חדשות דתי, מכיל את כל המידע הדרוש למגזר הדתי, כאשר הוא נוח ומקל על דתיים רבים המחפשים מידע זמין ויעיל. בעצם על פניו נראה כי אפשר לחלק את עולם התוכן הדתי לשני סוגים מרכזיים: העיתונות המקוונת שהם אתרים השייכים לעיתונות הדתית הכתובה שבהם רוב התכנים אינם ייחודיים לרשת. התוכן השני הוא אתרי תוכן אינטרנטיים שהדגש אינו דווקא על החדשות.

סוג החדשות המתפרסם באתר חדשות דתי

השירותים הקיימים הם אקטואליה, חדשות כלליות וחדשות מגזריות בעיקר, פורומים, טורי דעת של עיתונאים, אנשי ציבור מהמגזר הדתי ורבנים. הציבור הדתי חשוף יותר לפרסום, מה שמאפשר חשיפה גם לבעלי העסקים במגזר הדתי, כאשר ערוצי הפרסום הקודמים היו מקומונים, עיתונות דתית ועוד. אפשר לומר שאת אתרי החדשות של המגזר הדתי ניתן לחלק למגזרים השונים, כאשר האתרים הדתיים ברשת מכוונים יותר לערכים המקובלים במגזר זה, מה שנראה פחוות במגזר הדתי-לאומי, אשר חשוף ופתוח יותר לעולם המודרני מערבי.