מעשנת בשר

אחד השינויים המשמעותיים שהתרחשו במהלך השנים בקרב לא מעט ישראלים, הוא מעבר משימוש במנגלים שעובדים על פחמים, לאמצעים הרבה יותר מתקדמים להכנת בשרים בבית או במקומות אחרים. השינוי נוצר עקב הופעתם של מוצרים מתקדמים יותר בשוק.

דוגמא טובה לכך היא מעשנת בשר. מדובר על מתקן שניתן להשתמש בו בכל בית עם מרפסת, חצר או גג. כמו כן, אפשר להשתמש בו בשטח, וכן אפשר למצוא לא מעט מסעדות ומקומות אחרים שמוכרים בשר אחרי שימוש במתקנים לעישון בשר, בגדלים ובעוצמות שונות.

מה זו מעשנת לבשר?

מעשנת בשר הוא מתקן שמאפשר לעבד את המזון, קרי את הבשר, באמצעות עישון. הוא כולל תא חם וסגור לעישון הבשר, וכך אפשר לספק לו ארומה ייחודית, אשר אי אפשר להשיג באמצעות בישול על גבי מנגל או כלים אחרים.

היתרונות של מעשנת הם רבים. יתרון ראשון, הוא ידידותי לסביבה מאחר והעשן איננו יוצא החוצה, ועל כן הוא לא מזהם את הסביבה. יתרון שני, ניתן להכניס אל תוך התא חומרים שונים שמעניקים לבשר טעם איכותי. מעבר לכך, הרי שהעישון מאפשר שימור של המזון בצורה אפקטיבית וייחודית.

חשוב לציין, עישון בשר היא שיטה מאוד עתיקה, וכבר בימי קדם היה נהוג להשתמש בשיטה זו על מנת לשמר את הבשר. אך אז היו עושים זאת בשיטות לא מתקדמות, והיום אפשר להשתמש באמצעים טכניים הרבה יותר מתקדמים ואיכותיים. בין אם זה מבחינת העוצמה ובין אם זה מבחינת הגודל.

כיצד רוכשים מעשנת

כל מי שרוצה לרכוש מעשנת בשר, צריך להקפיד על מספר נקודות:

  • נקודה ראשונה, עליו לבחון את גודל המעשנת. אפשר למצוא מעשנות שמתאימות למשפחות קטנות וכן אפשר למצוא מעשנות שמתאימות לכמות גדולה יותר של אנשים, כך מלבד בני המשפחה, יכולים ליהנות ממנה גם אורחים נוספים. אם בוחרים לרכוש מעשנת גדולה, צריך לקחת בחשבון שהיא תופסת מקום בכל מקום בו בוחרים להציב אותה.
  • נקודה שנייה שיש לבחון, היא העוצמה של המעשנת. על מנת שנוכל להשתמש בה בצורה פרקטית ונוחה, חשוב להתייחס לפונקציות השונות שהיא כוללת ועד כמה היא עוצמתית. כמו כן, יש לבחון את רמות החום שהיא יכולה לייצר על מנת לבצע את תהליך העישון כמה שיותר מהר.
  • נקודה שלישית שחשוב לבדוק מתייחסת לשאלת ממה המעשנת עשויה. ישנם חומרים, כמו למשל קרמיקה, שיכולים לשמור את החום בצורה טובה יותר, מעבר לכך, יש לבדוק אילו חומרים יכולים לייצר פחות לחות אשר עלולים לגרום לפגיעה באיכות המזון.

כיצד רוכשים מעשנת בצורה נכונה

בשביל לרכוש מעשנת בשר בצורה חכמה, רצוי לפנות אל גורמי מקצוע. מאחר ויש לא מעט מקומות שמציעים היום מעשנות למכירה, אזי מומלץ לקנות במקומות שמתמחים בכך. שם אפשר לקבל לא רק מעשנת איכותית אלא גם ייעוץ מקצועי והסבר מדויק ומפורט, אילו מעשנות בשר מומלץ לקנות.