טיפול בחרדות

בני אדם מחפשים כל הזמן דרכים כיצד לחקור את הדרך בה הם חושבים, בה הם מתנהלים, כיצד הם מקבלים החלטות, ולא פחות חשוב, כיצד הם יכולים להתמודד עם תופעות שונות שיכולות להשפיע על החיים שלהם בשגרה.

אחת הדרכים הטובות ביותר לחקור ולבדוק, היא באמצעות נוירופידבק. מדובר על שיטת טיפול ייחודית, שמאפשרת לנו לקבל פידבק חיובי או שלילי על סוגי פעילויות שונות שאנחנו עושים. באופן כזה שיש באפשרותנו לאמן את המוח שלנו לדעת, מה נכון לעשות ומה לא נכון.

כיצד זה מתבצע בפועל

שיטת נוירופידבק היא ייחודית, מאחר והיא מודדת את פעילות המוח, ובוחנת אותה אל מול סטטיסטיקה של פעילות אשר נחשבת נורמלית. הרעיון הוא לבחון האם אנחנו פועלים באופן תקין או לא.

אחרי שמבצעים את האבחון, אז מתבצע חלק נוסף, החלק של הטיפול במהלכו אנחנו אמורים ללמד את המוח שלנו כיצד לפעול, מה נכון בשבילו ומה לא. זה נעשה באמצעות חיבור לאלקטרודות ושימוש במשחקי מחשב או סרטי טלוויזיה. בכל פעם שאנחנו בורחים מהצפייה ומבצעים דפוסים לא נכונים, אז דברים במשחק או בסרט משתנים. המטרה היא ללמד אותנו להתמקד.

מה היתרונות של השיטה

היתרון הבולט של שיטה זו, שהיא איננה פולשנית ולא דורשת מאיתנו להשתמש באמצעים תרופתיים. מדובר למעשה על אחת השיטות היחידות הקיימות בתחום, אשר מאפשרות לנו להתמודד עם הבעיה, מבלי שאנחנו צריכים לקחת חומרים כימיים. דבר שהיה מאוד מקובל בעבר.

יתרון נוסף של שיטה זו, אנחנו יכולים להיעזר בה לצרכים שונים. בין אם זה במקרים של דיכאון וחרדות, אפילפסיה, אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז ועוד. השיטה הפכה להיות מאוד נפוצה בגלל היכולת להשתמש בה לצרכים שונות עבור מחלות ותופעות רפואיות ונפשיות שונות.

יתרון אחרון שנציג הוא, מדובר בשיטה שכל הזמן מתפתחת. מעצם זה שחקר המוח הוא תחום מאוד רחב וכל הזמן מתגלים בו רבדים חדשים, הרי שגם בכל הקשור לשיטה, היא כל הזמן מתפתחת ואפשר להשתמש בה ברבדים ובצורות שונות.

כיצד נבחר האם לפנות לטיפול בנוירופידבק

ברמת העיקרון, אין מניעה מדוע לא להשתמש בטיפול זה. מאחר ולא מדובר בטיפול פולשני או תרופתי, הרי שאין נזק שיכול להיגרם כתוצאה מטיפול בשיטה זו. יחד עם זאת, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שאם אנחנו בוחרים לעבור אבחון, אז הטיפול יכול להשפיע עלינו במובנים שונים.

אנחנו צריכים לבחון האם באמת צורת הטיפול דרך שיטה זו, יכולה להתאים לנו, או שמא אנחנו יכולים למצוא שיטה אחרת, יותר טובה, יותר מתאימה לצרכים שלנו. זה תלוי גם בשאלה, עם מה אנחנו מתמודדים והאם יש אופציות טובות יותר לטיפול.

אם אתם מעוניינים, מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הרלוונטי על השיטה והיתרונות השונים שלה. נשמח לענות על כל שאלה. ייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו 072-33-13-007