עורך דין תעבורה

כל מי שזקוק היום לעורך דין בישראל, לא יתקשה למצוא אחד כזה. הרי בישראל את כמות עורכי הדין הגבוה במערב ביחס לאוכלוסייה, כמעט בכל רחוב אנחנו נמצא משרד של עורכי דין, כמעט כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שלמד משפטים ועבר את מבחני הלשכה, בין אם זה קרוב משפחה, חבר, מכר או כל אחד אחר.

הקושי הוא לא בהכרח למצוא עורך דין, הקושי הגדול יותר הוא למצוא מישהו טוב, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו. יש מקרים בהם אנחנו לא נתקשה, בגלל אופי הסיטואציה, בגלל השכיחות של סיטואציות מסוג זה, יש מקרים בהם יהיה לנו יותר קשה, בגלל שמדובר על מקרים יותר נדירים. אחת הדוגמאות הטובות לכך, ללא ספק, זה עורך דין תעבורה.

כפי שאנחנו יודעים, עורך דין בתחום זה, הוא מי שמתמחה בכל מה שקשור לנושא של תחבורה ותעבורה, קרי כל מה שקשור בצורה כזו או אחר לנהיגה. אנחנו נידרש לעורך דין מתחום זה, אם חס וחלילה היינו מעורבים כך או אחרת בתאונה, אם חס וחלילה נתפסנו נוהגים בשכרות, אם נתפסנו מבצעים עבירת תנועה חמורה, או במקרים סמוכים לכך. אז אנחנו נידרש לפנות אל עורך דין שייצג אותנו.

כיצד מוצאים עורך דין מקצועי ומנוסה?

האמת שזה לא כל כך מסובך, בתנאי שיש לו זמן ויש לו את היכולת לבדוק את הנושא לעומק ולא באופן פשטני מדי.

בזכות האינטרנט ובזכות רשתות חברתיות, כאלה שקיימות באינטרנט וכאלה שקיימות במציאות, אנחנו יכולים למצוא די בקלות עורך דין שיוכל לעזור לנו. אנחנו יכולים למצוא איש מקצוע מנוסה, עם ידע רב, מישהו שיהיה זמין לצרכים שלנו ותמיד יעמוד לצידנו.

אנחנו צריכים לקבוע פרמטרים לפיהם נבחר את האיש שלנו, אנחנו צריכים להחליט מה התקציב שעומד לרשותנו ומה סדר העדיפויות שלנו לצורך בחירת עורך דין.

צריך לומר, זה לא מספיק לבחון אותו מבחינה מקצועית, רצוי שנבחן עם מי הוא עובד, כך אם תהיה בעיה ונידרש למשל, להתמודד עם הנחות וקביעות שונות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אזי שהוא יוכל לייצג אותנו נאמנה בכל מקרה שהוא.