טלוויזיה

עד שנות התשעים, לטלוויזיה לא היתה תחרות כמעט. נכון שהיה קולנוע, אבל אם אנחנו היינו רוצים ליהנות מצפייה משפחתית, זוגית או אפילו צפייה אישית בבית, האופציה היחידה שהיתה לנו, זו טלוויזיה. לא היה אז אינטרנט, לא יכולנו לראות סרטים וסדרות במחשב, לא היה לנו טאבלט או סלולר.

היום, כפי שאנחנו יודעים, הטלוויזיה היא בהרבה מובנים מוצר פחות מרכזי בבית, לא רק ביחס לעבר אלא בכלל. יש לא מעט אנשים שאפילו לא מחזיקים טלוויזיה, מאחר והם מסתפקים במסך המחשב או בטאבלט שלהם. גם מי שמחזיק טלוויזיה, הרבה פעמים עושה זאת בשביל לחבר את המחשב אליה והוא צופה בסרטים וסדרות שהוא משדר אליה דרך המחשב.

על כן, חברות שמייצרות טלוויזיות ומשווקות אותן בשוק היו צריכות ללמוד כיצד להתמודד עם המצב החדש, כיצד להתמודד עם השינוי שחל בהרגלי הצפייה והצריכה. הדוגמאות הטובות ביותר לכך, זה המעבר לטלוויזיות חכמות. טלוויזיות שכוללות בין היתר אינטרנט, כך שאפשר לעשות את כל מה שאנחנו עושים דרך המחשב, באמצעות הטלוויזיה, וכן עצם זה שהיום אנחנו יכולים ליהנות מטלוויזיות הרבה יותר גדולות, הרבה יותר רחבות, וכמובן רבה יותר דקות ממה שהכרנו בעבר.

אחת הדוגמאות לטלוויזיות שעברו שינוי, היא טלוויזיה HAIER, טלוויזיה שנחשבת לאחת הפופולאריות היום בשוק. מדובר על חברה סינית שקיימת משנת 1984, ומתמחה בייצור מוצרי חשמל לבית, ובין היתר היא מתמחה בייצור טלוויזיות בגדלים ומסוגים שונים, כולל טלוויזיות חכמות עם חיבור לאינטרנט ואפשרות גלישה, משחק וכמובן צפייה בערוצים, אתרים, סרטים וסדרות שונות.

כשאנחנו ניגשים לקנות טלוויזיה HAIER, עלינו לדעת מה בדיוק אנחנו יכולים לקנות ומה אנחנו צריכים. אנחנו צריכים לדעת על איזה פרמטרים להסתכל, בשביל לבחור את המוצר הטוב ביותר עבורנו.  לפני שנציג את הפרמטרים הנ"ל, חשוב להזכיר, לרשותנו עומדים היום מאגרי מידע רבים שיכולים לספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים אודות המכשירים והמפרטים שלהם. יהיה נכון להשתמש במאגרים אלה בשביל לקבל את המידע הרלוונטי עבורנו.

כיצד בוחרים טלוויזיה בצורה חכמה

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה המטרה שלה. האם זו טלוויזיה שאמורה להיות מוצבת בסלון ולשרת את כל בני הבית, האם זו טלוויזיה לחדר שינה או שמא אולי זו טלוויזיה שמותקנת בעסק.

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה בדיוק אנחנו מחפשים מבחינת גודל, מבחינת סגנון וכן מבחינת איכות הטלוויזיה. לא כל אחד בהכרח מחפש טלוויזיה חכמה, לא כל אחד בהכרח מעוניין בטלוויזיה של 40 או 50 אינץ'. כל אחד מחפש טלוויזיה מסוג אחר.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור טלוויזיה עם חדות תמונה ברמה הגבוהה ביותר, על מנת שנוכל ליהנות מחוויית הצפייה הגבוהה ביותר. כך נהנה מכל סצינה בסרט או מכל מהלך במשחק, כאילו אנחנו חלק ממנו.