חימום תת רצפתי

החורף הישראלי אומנם לא דומה לחורף אירופאי או אמריקאי, הוא קצר יותר, פחות קר ופחות גשום, אך עדיין במשך שלושה חודשים ויותר, אנחנו מתמודדים עם ירידה בטמפרטורה, אנחנו נאלצים למצוא אביזרים וכלים שונים בשביל להתגונן בעזרתם נגד הקור, במקומות שונים בארץ זה אפילו מגיע למספר חד ספרתי של מעלות. 

זה אומר למעשה, שאנחנו צריכים למצוא דרכים כיצד להתגונן מהקור, על מנת לשמור על המבנה חם, כך אנחנו לא נחלה, כך נוכל לנהל שגרת חיים רגילה ונורמלית, גם בשיא החורף. 

לשמחתנו, יש מספר אביזרים ומתקנים שיכולים לעזור לנו. החל מתנורים סטנדרטיים, כלה בתנורים מתקדמים, אנחנו יכולים כמובן להפעיל את המזגן על טמפרטורות גבוהות. אך האמצעי הטוב ביותר בשביל להתמודד עם הקור בדירה, כדאי לבחור חימום תת רצפתי מומלץ

הרעיון הוא פשוט, מדובר על מערכות חימום שמותקנות מתחת לרצפה, צינורות של מים שאפשר לחמם אותם, וכך אנחנו נהנים מרצפה מחוממת בכל פעם כשאנחנו מדליקים את המערכת. אנחנו יכולים להתקין את המתקן לפני שאנחנו נכנסים להתגורר במבנה, וכמובן אנחנו יכולים להשתמש בו בכל עת שנרצה. 

מדוע מערכת זו היא אידיאלית ופרקטית עבורנו

להבדיל ממערכות אחרות, כמו מזגן או תנורים, יש למערכת חימום תת רצפתי כמה יתרונות בולטים. 

ראשית, היא הרבה יותר חסכונית, היא צורכת הרבה פחות חשמל. מה שמפחית כמובן את עלויות החשבון החודשיות. 

שנית, להבדיל ממזגן שהאוויר שלו יורד למעלה למטה, ולא בהכרח מחמם את הרצפה אלא יותר את האוויר, מה שיוצר גם יובש, הרי שמערכת חימום כזו, כן מחממת את הרצפה, והחום עולה כלפי מעלה. אנחנו יודעים, שעל מנת לחמם את הגוף שלנו בצורה נכונה עלינו להקפיד שכפות הרגליים שלנו יהיו מחוממות. אז במקום לשים גרביים כל היום, אנחנו יכולים להפעיל את המערכת. 

שלישית, מדובר במערכת מאוד נוחה, פשוטה לתפעול והכי חשוב היא עובדת מהר, לא לוקח לה הרבה זמן עד שהיא מצליחה לחמם את הרצפה, והחום נשאר למשך זמן ממושך. כך אנחנו יכולים להפעיל למשכי זמן קצרים יחסית.