פינות אוכל יוקרתיות – לבחור את פינת האוכל המתאימה ביותר עבורנו

אין ספק, שאחת הנקודות המשמעויות ביותר בכל בית, היא פינת האוכל. זו הנקודה בה כל דיירי הבית נפגשים לארוחה משותפת, בין אם זה מדי יום ובין אם זה בסופי שבוע לארוחות שישי או שבת. בפינת האוכל, נהוג גם לארח בני משפחה וחברים, הן לארוחות חג, ארוחות סופשבוע, ארוחות חגיגיות או ארוחות צהריים וערב שגרתיות.

לכן אנחנו נשקיע לא מעט מחשבה בשאלה, איזו פינת אוכל עלינו לקנות ומן הסתם, אנחנו נהיה גם מוכנים להשקיע לא מעט כסף ברכישת פינת אוכל איכותית וטובה. על כן, אנחנו צריכים להכיר את העולם הזה, העולם של פינות אוכל, ובפרט פינות אוכל יוקרתיות.

צריך להדגיש בהקשר זה נקודה משמעותית, הרבה פעמים חברות נוהגות להוסיף את הביטוי "יוקרתי" למוצרים שהן מייצרות ומשווקות. מן הסתם, לא תמיד הביטוי הולם את המוצר. אך יש הרבה מאוד מקרים שזה המצב, ולכן, אנחנו צריכים גם להתייחס אליו ככזה, מה עוד שאנחנו צריכים להיות מוכנים לשלם עליו בהתאם. בכל מקרה, אומנם אין כללים אובייקטיביים מה זה מוצר יוקרתי, אך די ברור לנו, בין אם זה מהמפרט שלו ובין אם זה מהעיצוב, תכנון והיבטים אחרים, מה מוצר יוקרתי ומה לא.

נקודה נוספת שחשוב לומר, פינות אוכל יוקרתיות קונים אחרי שבוחנים אותן בעיניים ובידיים. כלומר, לא מדובר על מוצר, רהיט, שניתן לרכוש דרך אתר אינטרנט, מבלי שאנחנו יודעים כיצד הוא נראה אלא מתמונות באתר ומבלי שאנחנו יודעים מאיזה חומר הוא עשוי. לכן, אנחנו נצטרך להשקיע זמן, כאמור, ולפנות אל אולמות תצוגה, חנויות, בשביל לבחון פינות אוכל שונות בטרם נחליט איזו פינה אנחנו מעוניינים לרכוש.

כיצד רוכשים פינת אוכל יוקרתית

השלב הראשון הוא, לבחון את פינת האוכל על פי החומר ממנו היא עשויה. אנחנו נחפש מן הסתם חומרים איכותיים, חזקים ועמידים. לכן, הכי טוב מבחינתנו זה לקנות פינת אוכל מעץ מלא. אומנם מדובר בפינת אוכל יקרה, פינת אוכל כבדה שמאוד קשה לנייד אותה ממקום למקום, אך זה משתלם. עץ מלא נשמר טוב יותר, הוא הרבה יותר איכותי, ואנחנו יכולים להיות בטוחים שנוכל להשתמש בו במשך שנים רבות.

צריך להדגיש כאן, אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל מעץ מלא, שמכוסות בחומרים שונים, למשל פורמייקה, אשר ישמור על השולחן מפני שריטות וסימנים אחרים. כמו כן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שפינת אוכל היא לא רק שולחן אלא גם כסאות. זה אומר, שעלינו לוודא שגם הם עשויים מחומר איכותי וטוב.

מעבר לחומר, הרי שעלינו להתייחס גם לעיצוב, מן הסתם. אנחנו צריכים לבחון האם השולחן מתאים לעיצוב של המקום בו אנחנו רוצים להציב אותו. אנחנו צריכים להתייחס גם לעיצוב הכללי של המקום וגם לעיצוב של השולחן עצמו. באופן כזה אנחנו יכולים לייצר תהליך עיצוב נכון, אנחנו יכולים לייצר זרימה נכונה של העיצוב הן בפינת האוכל והן בבית. צריך להדגיש, שחלק מהעיצוב של השולחן יכול לבוא לידי ביטוי, בצבעים, שימוש בחומרים שונים, וכמובן מבנה השולחן.

לגבי מבנה השולחן, הרי שאנחנו נתייחס גם לגודל שלו, בין אם זה בשביל לדעת האם אנחנו יכולים להציב אותו בפינת האוכל בצורה נוחה ויעילה, וכן בשביל להיות בטוחים שהוא אכן יכול לשרת אותנו לארוחות שונות, בפרט ארוחות גדולות. כאן עומדת לרשותנו האפשרות לרכוש שולחן נפתח.

היבט אחרון שנתייחס אליו, עד כמה נוח, פשוט וקל לתחזק את השולחן ולשמור עליו במצבו הטבעי.