אחת הדילמות שעומדות בפני ישראלים רבים שמחפשים רכב לרכישה, ובפרט רכב מסחרי, היא האם לרכוש רכב חדש, כלומר מחברה, או שמא לקנות רכב משומש, בין אם זה מחברה ובין אם זה מלקוח פרטי. 

ההבדל בין חיפוש אחר רכב מסחרי יד ראשונה לבין חיפוש רכב מסחרי משומש למכירה, הוא משמעותי, בין אם בשאלה הכלכלית ובין אם בשאלות אחרות. צריך לומר, ההבדל יכול להשפיע על אופי השימוש ברכב למשך שנים, לא רק בהיבט הכספי אלא גם בהיבטים אחרים. זה נכון בוודאי כשמדובר על רכב מסחרי, שהוא רכב עבודה לכל דבר ואיננו מיועד לשימוש פרטי בהכרח. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד רוכשים רכב מסחרי משומש והיכן אפשר לעשות זאת, צריך לענות על השאלה האם זה בכלל משתלם. יש פה דילמה, שכן כשרוכשים רכב יד ראשונה, אז נהנים מרכב בלי בלאי, רכב שמגיע עם אפס קילומטרז', רכב שמור, רכב שאיש לא נהג בו קודם לכן. לעומת זאת, רכב משומש, הוא רכב שכבר יש לו בלאי, יש לו קילומטרז', ייתכן וחלק מהחלקים שלו הוחלפו, ובמילים אחרות, הוא הרבה פחות בטוח, לכאורה. בוודאי אם מדובר ברכב יד שלישית ומעלה, ולא רכב יד שנייה. 

כיצד רוכשים רכב מסחרי משומש

על מנת למצוא רכב מסחרי משומש למכירה, עומדות בפנינו מספר אופציות. אופציה אחת, זו שהיתה נהוגה במשך שנים רבות, היא לחפש בעלי רכבים מסוג זה שמציעים אותו למכירה. זה דורש חיפוש מעמיק, ויתרה מזו, זה ידרוש מגוון רחב של בדיקות על מנת לאמת שהרכב אכן תקין ומשתלם לרכוש אותו. המחיר ייקבע על פי המחירון. 

אופציה שנייה, היא לחפש רכב מסחרי משומש דרך חברות שמציעות רכבים כאלה למכירה. זה נכון לגבי חברות ליסינג שמציעות רכבים, אשר חזרו מעסקאות ליסינג וכעת מוצעים למכירה. כמו כן אפשר למצוא אופציה כזו דרך חברות טרייד אין, חברות שמציעות לנו אפשרות לרכוש רכב משומש (או חדש) תמורת הרכב שלנו פלוס תוספת סכום מסוים. זה יכול להתאים לנו במידה ויש לנו רכב ואין לנו דרך כיצד להיפטר ממנו. 

החיפוש חייב להתבצע על פי פרמטרים מסוימים שאנחנו קובעים לעצמנו. למשל, אנחנו צריכים להחליט עד איזה שנתון אנחנו מחפשים רכב משומש לרכישה, איזה סוג, איזה דגם, מה הגודל, מה צריכת הדלק שלו, מצב מכני, וכמובן על פי המחיר, בהתאם לתקציב שעומד לרשותנו. 

לפני סיום חשוב לומר, שאנחנו רוכשים רכב משומש, בפרט רכב מסחרי, עלינו לקחת בחשבון שמדובר בהוצאה גדולה, הוצאה שאמורה לשרת אותנו במשך שנים, כמו כן, אנחנו צריכים לזכור, במקרה הנ"ל, מדובר ברכב עבודה, לכן לצד ההוצאה, רכב זה גם אמו לייצר עבורנו הכנסות משמעותיות.