טיפול לרכב

כל מי שברשותו רכב, יודע כי הרכב יאריך ימים אם יבוצע בו טיפול לרכב בזמן. באופן זה תהיו בטוחים כי רכבכם לא יתקע בדרכים. מטרת הטיפול התקופתי הינה לשמור על תקינות הרכב לאחר תקלות ולמנוע נזקים שיקרו בעתיד. בכל מוסך מורשה, קיימת טבלת טיפולים  ארש באמצעותה ניתן לראות מה סדר הטיפולים ברכב. בטבלת הטיפולים, אין צורך למשל, להחליף מסנן אוויר בכל טיפול, כי אם בכל טיפול שני. יש לדאוג למסנן אוויר איכותי. תפקידו של מסנן האוויר הינו לסנן את האוויר שנכנס למנוע לתהליך הבעירה. מסנן זה, ישמור על המנוע, המצערת והחיישנים ברכב. חשיבות מסנן האוויר אינה פחותה מחשיבות מסנן השמן.

התניית האחריות לרכב תלויה בביצוע טיפולים תקופתיים במועדם

יבואני הרכב, מתנים את האחריות על רכב חדש, בביצוע הטיפולים לרכב בזמן. את טיפול לרכב, יש לבצע במוסכים מורשים או במוסכי היבואן. יש להחליף חלפים שעומדים בתקנים ובדרישות היבואן. חלקי החילוף לרכבים שהם מסוג נדיר, יהיו יקרים בהרבה מאשר חלפים לרכבים סטנדרטיים שנחשבים כעממיים יותר. כאשר מבצעים את הטיפולים התקופתיים ברכב, ניתן יהיה למנוע תיקונים שיעלו הרבה יותר בעתיד.

את טיפול לרכב קובעים על פי מספר קבוע של קילומטרים שנסע הרכב. לדוגמא, טיפול 10,000 ק"מ או טיפול 20,000 ק"מ וכו'. מדובר על טיולי חובה לרכב ולא רק מתוך דאגה לבטיחות הנוסעים או לתפקודו של הרכב, היות וקיים קשר בין ביצועם של טיפולים אלה לתוקף האחריות של יבואנית הרכב.

מה בודקים בטיפול 10,000 לרכב?טיפול לרכב

כאשר לוקחים את הרכב למוסך מורשה, על מנת לבצע בו טיפול 10,000 ק"מ, קחו בחשבון, כי תבלו שעות רבות במוסך אבל טיפול זה,יהיה לטובתכם האישית.  המוסכניקים, יבדקו את הבלמים, את מערכת ההיגוי, צריכת הדלק ומכוונים, מחזקים ומתקנים את המתלים הקדמיים של הרכב, מחליפים את מסנן האוויר, מסנן השמן ודואגים להחלפת השמן הישן בחדש. ביצועי הרכב ישתפרו ותוכלו לחוש זאת כבר כאשר תתחילו לנסוע ברכב מיד לאחר הטיפול. יש לדעת, כי טיפולים אלה יאריכו את חיי המנוע ושאר החלפים ברכב.