אינסטלטור בבת ים

במדינת ישראל בה שורר ברוב ימות השנה, חם ולעיתים גם לח, אזי שאין ברירה אלא להתקין מערכת מיזוג אוויר בכל מבנה, פרטי או עסקי, שכן אחרת אי אפשר להתנהל בצורה נוחה ונעימה במקום. יש מקרים בהם המערכת היא כלי הכרחי לצורך תהליך עבודה אפקטיבי במקום, גם אם לא מדובר בהכרח במערכת שנועדה לשרת עובדים או גורמים אחרים אלא רק אמצעים ומכשירים.

התקנת מערכות מיזוג אוויר היא לא דבר סטנדרטי. מדובר בתהליך שמחייב אפיון של המקום, תכנון של התקנת המערכת במבנה כולו או בחדר ספציפי, וכן יש צורך לבחון איזו מערכת תתאים מבחינת הפונקציות שהיא כוללת. במידה ולא עושים את התהליך בצורה נכונה, אזי שעלולה להיווצר בעיה בעתיד או שימוש לא נכון ולא יעיל במערכת.

מה אנחנו צריכים לדעת על מערכת מיזוג אוויר לפני שקונים אותה

כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לא מעט מערכות מיזוג אוויר אשר נמכרות בשוק ומוצעות לכל אחד ואחת, בין אם זה למבנים פרטיים ובין אם זה למבנים עסקיים ואחרים. לכן, לפני שאנחנו ממהרים לרכוש מערכת מסוימת, עלינו לבחון אותה על פי פונקציות ואלמנטים שונים.

ראשית, אנחנו צריכים לבחון כיצד בדיוק ניתן להתקין אותה, על פני איזה שטח ובאיזו צורה עושים זאת. האם זה מחייב התקנה בכל המבנה או בחלל ספציפי, האם ההתקנה היא בתוך הקיר פנימה או בחלקו החיצוני, ואיזו הכנה צריך לייצר בשביל שיהיה ניתן להתקין אותה.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק את הפונקציות שיש במערכת. אילו פונקציות יכולות לשרת אותנו, האם המערכת מותאמת רק לקירור או גם לחימום, כיצד אנחנו יכולים לעבוד עם המערכת בצורה אפקטיבית בכל זמן, בכל תקופה.

שלישית, עלינו לבחון כיצד לתחזק את המערכת. איך אנחנו אמורים לעשות את זה בשביל שנוכל להשתמש במערכת ולעבוד איתה בצורה נכונה. בין היתר, זה מחייב אותנו לבדוק איך מנקים את המערכת, כל כמה זמן עלולה להיווצר בלאי ואיך מבצעים בדיקות, טיפולים ותיקונים במערכת.

איך מקימים מערכת מיזוג אוויר בחדר

הקמה של מערכות מיזוג אוויר מתבצעת, באופן טבעי, על בסיס אופי, גודל ומבנה החדר. אין טעם לרכוש מערכת גדולה לחדר קטן או להיפך. אנחנו צריכים לקחת בחשבון את הפרמטרים של החדר, המאפיינים שלו וכן את המאפיינים של מי שאמור להשתמש בו.

למשל, אם אנחנו בוחרים להתקין מערכת מיזוג אוויר בחדר בו שוהים כמות גדולה של עובדים, עלינו לבחון איך נוכל להתקין את המערכת כך שהיא תשרת את כולם. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עושים שימוש לא יעיל במערכת, באופן שהיא לא תשרת אותנו ואת העובדים כפי שאנחנו מצפים ומתכוונים. התכנון וההתקנה, חייבת להיות תואמת את אופי החדר ואופי השימוש בו.