תכנון פיננסי

כולנו חושבים מהכיס וזה בסדר גמור. מאחר שכולנו מונעים מתוך שיקולים כלכליים (לא בלבד, כמובן), תמיד יהיה חשוב לדעת כיצד להתנהל כלכלית נכון ובמקביל לכך, גם לחסוך כסף למען ימים ושנים קדימה. אז, קבלו מספר טיפים לעצמאי המתחיל, שכנראה מתחיל בתור עוסק פטור.

במשק הישראלי ישנם שכירים ועצמאים, חברות וארגונים, בתי עסקים קטנים וגדולים. כל אחד מאיתנו, בין אם הוא שכיר או בעל עסק, חייב לדעת כיצד לחסוך כסף למען העתיד ולמען התמודדות עם כל צרה, שלא תבוא. אם אתם נמנים בין האנשים המתוכננים והשקולים, אתם וודאי כבר יודעים שעל פנסיה ותכנון נכון אסור לוותר. אין ספק, כולנו צריכים לדאוג לעצמנו, בין אם אנחנו שכירם או עצמאים. ככה עושים את זה ב-2020 ובעזרת ליווי פיננסי מקצועי.

כל הסיבות להסתייע בשירות של יועץ פיננסי – מה חשוב לדעת?

יצא לכם פעם להסתייע בשירות של ייעוץ פיננסי, שבדרך כלל גם יכלול תכנון פיננסי ותכנון הפרישה? אם עדיין לא, ייתכן שאתם בדרככם ההתחלתית, בין אם אתם שכירים או עצמאים. תכנון פיננסי יכלול הסתכלות על מגוון היבטים שונים בחייכם, כולל היבטים כלכליים ואישיים.

במהלך תכנון מסוג זה, אתם למעשה נפגשים עם אנשי מקצוע פיננסים מומחים, שמייעצים לכם כיצד לנהל נכון את חשבונכם, את שכרכם. במקביל ללקיחת פרמטרים שונים בחשבון מההיבט האישי, יהיה צורך גם להתנהל בשקיפות אל מול הייעוץ בהיבט הפיננסי. לדוגמה, אם אתם יודעים שאתם ממש מכורים לשופינג ולא יכול להסתדר שלושה ימים בלי קניות בזארה, זה משהו שבהחלט יילקח בחשבון במהלך תכנון פיננסי.

מה עוד יכלול תכנון וייעוץ פיננסי?

עוד משהו שחשוב לדעת, תכנונים פיננסיים בדרך כלל יכללו גם היבט קדימה לעתיד. במילים אחרות, היועץ הפיננסי למעשה לוקח בחשבון התרחבות כלכלית עתידית, אולי גם התרחבות משפחתית צפויה. כל אלו, הינם פרמטרים שחשוב לכלול במהלך הייעוץ, שכן הם נתונים בעלי מסוגלות להשפעה נרחבת על חייכם.

אין ספק, ברור שתמיד יהיו מקרי בלת"מ מסוגים כאלו ואחרים, שגם הם ישפיעו על ההתנהלות הכלכלית שלכם, על הצורך בהוצאת כספים. יחד עם זאת שתמיד יש מקרים בלתי מתוכננים, אם השכלת להיות מוכנים לתרחישים בלתי צפויים, אתם תוכלו להתנהל טוב יותר בתקופות מורכבות שכאלו.

כיצד ייעוץ פיננסי ישפיע על התמודדות עם תקופות מורכבות?

במילים אחרות ופשוטות יותר, חסכונות תמיד יוכלו להוות עבורכם רוח גבית בשעת צרה, שלא תבוא. וזה בדיוק מה שהייעוץ הפיננסי גורס. הוא גורס כי בכל מקרה, לאדם תמיד חייבים להיות חסכונות כאלו ואחרים. בין אם מדובר בקרנות או בתיקי השקעות, זה לא משנה. בכל מקרה תמיד חייב להיות משהו בצד. והייעוץ הפיננסי עוזר לכם להגיע לכך. בהצלחה!